Середня температура по Землі знижується другий рік поспіль — NASA (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n117837-serednya-temperatura-po-zemli-znyjuietsya-drugyy-rik-pospil-nasa-infografika.htmlРакурсПісля досягнення пікових результатів потепління у 2016 році, коли середня температура по планеті була на 1° Цельсія вищою, ніж в середньому у 1951—1980 роках, цей показник дещо знизився. У 2017 році середня температура була вже на 0,91° вищою, а в 2018 році — на 0,83°.
Про це свідчать дані щорічного дослідження NASA щодо річної зміни температури на Землі, опубліковані на сайті американського космічного агентства.
Водночас, попри певне зниження середньої температури, 2018 рік став четвертим у затяжному періоді аномального потепління на Землі, який розпочався у 2015 році.
Поступове зростання температури на поверхні Землі триває з 1880-х років. Це потепління значною мірою зумовлене збільшенням викидів в атмосферу двоокису вуглецю та інших парникових газів внаслідок людської діяльності, зазначає директор Інститут космічних досліджень імені Годдарда (GISS) Гавін Шмідт.
Проте, наголошує вчений, попри глобальну тенденцію, у різних регіонах планети потепління спостерігається нерівномірно.
Найбільш сильно потепління помітне в арктичному регіоні, де в 2018 році спостерігалося тривале зменшення кількості морського льоду. Крім того, втрата маси з льодовикових покривів Гренландії та Антарктики продовжувала сприяти підвищенню рівня моря. Збільшення температури також може сприяти більш довгим сезонам пожежної небезпеки і деяким екстремальним погодним явищам, стверджує Шмідт.
«Вплив довгострокового глобального потепління вже відчувається — у прибережних затопленнях, хвилях тепла, інтенсивних опадах та зміні екосистем», — зазначає Шмідт.
NASA спостерігає за температурою на Землі за допомогою даних з 6,3 тис. метеорологічних станцій, суден і буїв у морі, а також антарктичних дослідницьких станцій.
Нагадаємо, нещодавно вчені встановили, що тропічні мурахи Atta cephalotes своєю діяльністю значно прискорюють глобальне потепління.