Нардепи відмовилися від позасудового врегулювання спорів, не підтримавши законопроект про медіацію
https://racurs.ua/ua/n118758-nardepy-vidmovylysya-vid-pozasudovogo-vreguluvannya-sporiv-ne-pidtrymavshy-zakonoproekt-pro.htmlРакурсЗаконопроект про медіацію у другому читанні не знайшов підтримки серед депутатів Верховної Ради на сьогоднішньому пленарному засіданні. Проект закону № 3665 «Про медіацію» за результатами голосування був відхилений. Про це повідомив спікер Ради Андрій Парубій.
Очільник парламенту кілька разів ставив цей законопроект на голосування, однак документ зміг знайти підтримку лише 222 нардепів у залі за мінімально необхідних 226-ти. Цей проект закону передбачав формування правових засад та порядку проведення медіації як позасудової процедури врегулювання конфлікту.
Медіація — це посередницька, погоджувальна процедура, в межах якої сторони просять третю особу («посередника») надати їм допомогу задля досягнення мирного врегулювання спору. Медіація може застосовуватися у будь-яких конфліктах, зокрема у цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості. Водночас вона не застосовувалася б у колективних трудових спорах.
Законопроектом пропонувалося заборонити втручання органів державної влади та чиновників у діяльність медіатора. В свою чергу, медіатором могла б виступати фізична особа, яка досягла 30 років, має вищу освіту та пройшла спецпідготовку у сфері медіації в Україні або за її межами. Планувалося ввести модель добровільної присудової медіації, за якої суд має право рекомендувати медіацію сторонам, а сторони можуть відмовитися від цього.
Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект про медіацію ще 3 листопада 2016 року.