В Україні майже ніде не діагностують смерть мозку — трансплант-координатор
https://racurs.ua/ua/n119005-v-ukrayini-mayje-nide-ne-diagnostuut-smert-mozku-transplant-koordynator.htmlРакурсВ Україні найважче у трансплантології — знайти пацієнта, у якого діагностовано смерть мозку. Цей діагноз в нашій країні практично не ставлять. Про це в інтерв’ю «Ракурсу» розповів Ігор Писаренко, лікар-анестезіолог, трансплант-координатор (Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги, м. Запоріжжя).
За його словами, минулого року було проведено анкетування в усіх областях, і виявилося, що тільки в Запоріжжі проводиться діагностика смерті мозку.
Лікар пояснив, що внаслідок черепно-мозкових травм, інсультів смерть мозку може наступати раніше за смерть усього тіла (раніше — це буквально години або доба). Тут не йдеться про випадки тривалої коми. Коли мозок гине, це прирівнюється до смерті людини.
«Смерть мозку — діагноз, є свої симптоми, чіткі правила, це дуже строго обумовлено. Наскільки я знаю, у світі не було жодного хибного діагнозу смерті мозку. Безумовно, за дотримання всіх вимог тривалого протоколу, в якому бере участь велика команда», — зазначив Писаренко.
Після смерті мозку серце та інші органи не померли, триває інтенсивна терапія: серце б'ється, пацієнту проводиться штучна вентиляція легенів. Трансплант-координатор має поговорити з родичами, отримати згоду або відмову на забір органів. Забезпечити безліч організаційних моментів — повідомити центр трансплантації, організувати приїзд бригади, простежити, щоб усе було юридично правильно.
Трансплант-координатор також повинен забезпечити біологічну безпеку донора — додаткові обстеження на предмет захворювань і протипоказань для трансплантації.
Реанімації необхідно забезпечити обладнанням для діагностики смерті мозку, підкреслив лікар.