Ракурсhttps://racurs.ua/
Герої коміксів Marvel, фото: PxHere
Жоден із популярних супергероїв не має здорового індексу маси тіла — учені
https://racurs.ua/ua/n121481-joden-iz-populyarnyh-supergeroyiv-ne-maie-zdorovogo-indeksu-masy-tila-ucheni.htmlРакурсЖоден із популярних супергероїв не має здорового індексу маси тіла (ІМТ).
.
Такого висновку дійшли вчені з Університету Бінгемтона (США), проаналізувавши популярних героїв коміксів, повідомляє видання EurekaAlert.
Загалом учені проаналізували 3 тис. 752 персонажа Marvel Comics, звертаючи увагу на фізичні розміри та костюми, які підкреслювали гіпер-чоловічі або гіпер-жіночі особливості, такі як співвідношення плечей до талії, щелепи, м’язовість верхньої частини тіла, співвідношення талії та стегна і морфологію грудей.
Дослідники виявили, що на сторінках коміксів чоловічі супергерої в середньому страждають «ожирінням», тоді як жінки в середньому розташовані на нижньому кінці нормальної ваги. Вища маса тіла чоловіків спричинена екстремальною м’язовістю верхньої частини тіла, причому співвідношення плечового суглоба у чоловіків значно перевищувало людські межі.
«Основні висновки полягають у тому, що персонажі коміксів є вираженням надприродних стимулів, і вони мають морфологію тіла, яка виходить за межі того, що люди здатні мати, — наголошує один із дослідників Лаура Джонсен. — Для чоловічих і жіночих персонажів існують певні характеристики, які пов’язані з маскулінністю і жіночністю. Чоловіки мають тенденцію бути з широкими плечима і вузькою талією, а жінки — мати невелике співвідношення талії і стегна. Це риси, які люди, як правило, вважають привабливими, але для персонажів коміксів художники роблять їх надмірно перебільшеними. Чоловічі персонажі є гіпермаскулінними, а жіночі персонажі гіперфімінні».
Учені наголошують, що досягнути таких пропорцій тіла тільки через дієту і фізичні вправи неможливо.
«Навіть для фільмів дизайнери костюмів повинні модифікувати костюми, щоб актори виглядали ще більш сильними, ніж вони є в реальному житті», — наголошує Джонсон.
Нагадаємо, нещодавно вчені встановили, що всього кілька секунд перегляду фільму про «Людину-павука» зменшують симптоми арахнофобії.