Політтехнологи, військові інструктори і золотодобування: як Росія впроваджує «африканський мир»
https://racurs.ua/ua/n123080-polittehnology-viyskovi-instruktory-i-zolotodobuvannya-yak-rosiya-vprovadjuie-afrykanskyy-myr.htmlРакурсРосія намагається встановити контроль над Африкою. За допомогою структур «кухаря Путіна» Євгена Пригожина Кремль втручається у внутрішню політику щонайменше 13 африканських країн.
«Кухар Путіна» та його компанії найактивніше взаємодіють із керівництвом Судану, Мадагаскару, ЦАР, Лівії, Зімбабве і ПАР. У всіх країнах працюють російські політтехнологи, у деяких — військові інструктори. Також Кремль цікавлять африканські ресурси — золото й інші корисні копалини, пише The Guardian.
В охопленому протестами Судані люди Пригожина радили диктатору Омару аль-Баширу використовувати вигадані новини і заявляти, що мітингувальники виступають проти ісламу. Видання наводить деталі з листа Пригожина до диктатора, в якому йдеться про те, що суданській владі слід прислухатися до російських рекомендацій. Після відставки Омара аль-Башира радники Кремля налагодили контакт із суданськими військовими, які контролюють владу в країні, і запропонували діяти шляхом «мінімальних, але можливих втрат».
Також у публікації йдеться про втілені та ще нереалізовані російські проекти в Африці. Кремль планує зайнятися будівництвом залізних і автомобільних доріг через всю Африку, крім того можливе проведення перепису всіх африканців у США та Європі, щоби просувати ідеологію «африканського миру» за аналогією з «русским миром». Деякі з російських ідей вже працюють, наприклад, радіостанції у Марокко та Мадагаскарі.
Раніше повідомлялося, що «кухар Путіна» готує вибори у 20 країнах Африки, оскільки Кремль прагне перемоги у них своїх ставлеників.