Ракурсhttps://racurs.ua/
Газові переговори: Оржель пояснив, чому Київ погодився відкликати позови проти Газпрому, фото — Mind
Оржель пояснив, чому Київ погодився відкликати позови проти «Газпрому»
https://racurs.ua/ua/n131268-orjel-poyasnyv-chomu-kyyiv-pogodyvsya-vidklykaty-pozovy-proty-gazpromu.htmlРакурсМіністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель пояснив, чому Київ погодився відкликати позови проти «Газпрому» із Стокгольмського арбітражу.
.
Міністр вважає, що Україні довелося б довго очікувати реально сплачених коштів, водночас газотранспортна система не працювала б, а держбюджет не отримував доходи від прокачування.
Потенційний виграш за арбітраж проти «Газпрому» (12,2 млрд дол.) можливо було б отримати лише через 3−5 років судів та простою української газотранспортної системи, — написав Оржель в колонці для ЕП.
Він нагадав, що Київ вийшов із переговорів із результатом понад 3 млрд дол. по арбітражу плюс орієнтовно 3 млрд дол. за транзит на рік впродовж п’яти років.
У перспективі ми отримаємо близько 18 млрд дол. і без кабальних умов щодо придбання російського газу, — написав міністр.
Він переконує, що нові домовленості допоможуть отримати більше коштів від транзиту, ніж Київ міг виграти у суді за відсутності транзитного договору.
Тим часом голова профільного комітету Ради Андрій Герус розповів, як витрачатимуть 3 млрд дол., які «Газпром» має виплатити «Нафтогазу» за рішенням Стокгольмського арбітражу. В ефірі «Громадського» Герус повідомив, що відсуджені у росіян кошти можуть піти на погашення кредитів «Нафтогазу», інвестуватися у збільшення видобутку газу і поповнити держбюджет.
Нагадаємо, що 20 грудня під час тристоронніх переговорів Україна, РФ і Єврокомісія досягли домовленості щодо транзиту російського газу через територію України. У Мінську Росія та Україна підписали протокол домовленостей.
Сьогодні Оржель заявив, що ціна на газ у січні повинна знизитися, якщо Росія виконає всі домовленості про транзит, які були досягнуті в ході «газових переговорів».