Ракурсhttps://racurs.ua/
День Соборності відзначає сьогодні Україна. Фото: ТСН
Україна відзначає День Соборності: Зеленський закликав до об'єднання, на мосту Патона утворили «живий ланцюг» (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n132445-ukrayina-vidznachaie-den-sobornosti-zelenskyy-zaklykav-do-obiednannya-na-mostu-patona-utvoryly.htmlРакурсДень Соборності України 22 січня відзначають українці.
.
Цього дня в 1919 році на Софійській площі в Києві було проголошено Акт злуки між Українською Народною Республікою (УНР) та Західно-Українською Народною Республікою (ЗУНР). Офіційним державним святом День Соборності України став тільки в 1999 році після підписання президентом Леонідом Кучмою відповідного указу.
Чи не головна традиція в День Соборності — побудова «живого ланцюга». Найперший українці створили 21 січня 1990 року. Тоді в заході взяли участь 450 тис. осіб, а «живий ланцюг» з'єднав Івано-Франківськ, Львів і Київ. У Києві сьогодні теж традиційно відбувається щорічна акція «Живий ланцюг Соборності», у ході якої учасники об'єднують береги Дніпра «живим ланцюгом» на мосту Патона.
Президент України Володимир Зеленський вже привітав українців зі святом у відеозверненні. Глава держави закликав громадян до об'єднання.
Дорогі українці! Щоб бути сильними, потрібно стати єдиними. Щоб стати єдиними, треба бути сильними. З Днем соборності України! Українці повинні стати першими. Так, це мрія. Але загальна мрія завжди була для нас двигуном. Тієї силою, яка нам зараз так потрібні, — наголосив він.
Міністр оборони України Андрій Загороднюк теж долучився до вітань.
Ця знакова подія підтвердила вікові прагнення українців жити в єдиній, неподільній державі. Ще актуальнішим це свято є в наші дні. Як і 101 рік тому, ми потребуємо єдності думок, сили духу та рішучості дій, — написав він на власній сторінці у Telegram.
Привітали українців зі святом і бійці Збройних сил України. Відповідне відео з’явилося на сторінці «Військове телебачення України» у Facebook.
Нагадаємо, 12 січня в Україні відзначали День українського політв’язня. Цю дату для вшановування політв’язнів обрали не випадково — у 1972 році в період з 12 по 14 січня радянська влада влаштувала так званий «генеральний погром» — масові затримання та арешти українських дисидентів.