Ракурсhttps://racurs.ua/
В Україні хочуть ввести електронну акцизну марку. Фото: ДФС
В Україні з’явиться електронна акцизна марка: що це і навіщо
https://racurs.ua/ua/n132450-v-ukrayini-z-yavytsya-elektronna-akcyzna-marka-scho-ce-i-navischo.htmlРакурсЕлектронну акцизну марку незабаром можуть запустити в Україні. Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів, що над цим проектом працюють вже декілька місяців, а зараз знайдено попереднє рішення для його реалізації.
.
На відміну від звичайної акцизної марки, — папірця, який клеять на алкоголь і який легко підробити, — електронні акцизні марки дозволять відстежувати продукцію в електронній формі з моменту її виробництва до моменту продажу. Для України це особливо актуально, адже в країні близько половини алкоголю продається незаконно, з підробленими акцизними марками. Це і створює загрозу для життя українців, і призводить до величезних збитків, пише Дубілет у себе в Facebook.
Для вирішення цієї проблеми можна запустити електронну акцизну марку, як і зробили в більшості країн. Однак для реалізації цього проекту потрібно було би у всіх магазинах країни поставити спеціальне обладнання для зчитування електронних марок. А це величезні витрати як для держави, так і для бізнесу.
У Кабміні цю проблему пропонують вирішити таким чином: на звичайні акцизні марки буде наноситися штрихкод, який потрібно буде додатково зчитати стандартними для магазину пристроями. Тобто касир при купівлі таких товарів повинен буде буде двічі зчитати штрихкода на одному виробі.
Інформацію про ці штрихкоди не потрібно буде передавати в окрему систему, а лише «пікати» у касовий чек, як звичайний товар, — зазначив Дубілет.
Далі інформація, що надходитиме з касових чеків, оброблюватиметься, що дозволить швидко розробити систему, яка активує і деактивує акцизні марки. Також це дозволить створити додаток або чат-бот, де кожен охочий зможе перевірити справжність акцизної марки.
Єдине, що хвилює Дубілета в цьому проекті — додатковий «пік» на касі, який може уповільнити роботу. Але, за його словами, це все одно швидше і дешевше, ніж окреме обладнання.
Перед запуском систему тестуватимуть у пілотному режимі.
Нагадаємо, раніше Дубілет запропонував провести перепис населення за новими правилами, використовуючи анонімні дані мобільних операторів.