Конституційний суд не зміг ухвалити рішення щодо закону про люстрацію
https://racurs.ua/ua/n134578-konstytuciynyy-sud-uhvalyv-rishennya-schodo-zakonu-pro-lustraciu.htmlРакурсКонституційний суд України 3 березня не зміг ухвалити рішення щодо конституційності закону «Про очищення влади».
Судді не ухвалили підсумкове рішення, відклавши це питання до наступного пленарного засідання, дата якого невідома, повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на начальника управління комунікацій КСУ Мар’яну Гайовську.
Закон про люстрацію передбачає, що чиновники епохи президента Віктора Януковича не можуть обіймати посади у державних органах влади.
Засідання КСУ сьогодні тривало в закритому режимі. Феміда розглядала скарги на вищевказаний закон.
Закон «Про очищення влади» набув чинності у жовтні 2014 року. До КСУ надійшли два подання від Верховного суду та одне від 47 народних депутатів щодо конституційності цього документа, а 17 жовтня 2019 року Європейський суд із прав людини опублікував своє рішення стосовно українського закону про люстрацію. Там визнали, що він порушує права позивачів на справедливий суд (у зв’язку з занадто тривалим розглядом справ трьох перших заявників на національному рівні — понад 4,5 роки) та право на повагу до приватного життя. У суді наголосили, що закон застосовувався до дуже широкого кола осіб, яких звільняли лише на підставі зайняття ними посад на держслужбі чи у Комуністичній партії у відповідні періоди.
Рішення ЄСПЛ щодо люстрації українських чиновників набуло чинності 25 лютого. Міністр юстиції Денис Малюська заявляв, що ЄСПЛ не визнавав неправомірною люстрацію загалом, а лише вказав на її надмірний обсяг. Мін’юст, за його словами, планував зберегти механізм люстрації.