Венесуела, Сирія, Бурунді: постпред Києва розповів, що Росію в ООН підтримують країни зі специфічними інтересами
https://racurs.ua/ua/n136642-venesuela-syriya-burundi-postpred-kyieva-rozpoviv-scho-rosiu-v-oon-pidtrymuut-krayiny.htmlРакурсРосія в ООН користується підтримкою обмеженого кола країн зі специфічними інтересами.
Це приблизно 22−26 країн. Постійний представник Києва в Організації об'єднаних націй закликав не дивуватися тому, що на голосуваннях щодо України багато країн утримуються.
Це не означає, що вони «жахливі і недемократичні», — розповів Сергій Кислиця в інтерв’ю «РБК-Україна».
Він розповів, що під час найважливіших голосувань, на яких йдеться про світоглядні, демократичні принципи голоси в ООН розподіляються зазвичай у пропорції 65 за проукраїнські і 22 за проросійські сили.
Інші 100 країн не є жахливими і недемократичними, це означає, що у сотні країн є або специфічні інтереси, або відсутність інтересів в принципі, — пояснив Кислиця.
Він вважає нормальною ситуацію, коли українські, європейські чи американські резолюції отримують схвалення Генасамблеї ООН за допомогою 50−60 голосів. Це демократичний орган і кожна країна у ньому має голос незалежно від кількості населення чи впливовості.
Кислиця закликав проаналізувати «якість підтримки Росі».
Венесуела, Сирія, Бурунді. Не хочу ображати народ Бурунді, але погляньте, що там відбувається з точки зору прав людини, — вважає представник України в ООН.
У грудні 2019 року проти резолюції ГА ООН, що закликає РФ вивести війська з Криму, проголосували 19 країн: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Куба, КНДР, Іран, Лаос, М’янма, Нікарагуа, Сербія, Південний Судан, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела, Зімбабве.