Ракурсhttps://racurs.ua/
Пожежа у Чорнобилі. Фото: ДАЗВ
З пожежами у Чорнобилі боротимуться за допомогою особливих камер: як вони працюють (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n139461-z-pojejamy-u-chornobyli-borotymutsya-za-dopomogou-osoblyvyh-kamer-yak-vony-pracuut-foto-video.htmlРакурсПожежі у Чорнобилі, які вирували у квітні, стали одними із наймасштабніших за останні роки. Задля подальшого уникнення таких ситуацій у Чорнобильській зоні встановили обладнання для раннього виявлення пожеж на великих територіях.
.
У Зоні відчуження встановили оптичне обладнання та тепловізори, які мають фіксувати займання. Щоб перевірити їх роботу, вогнеборці штучно створили декілька осередків займання у різних місцях та перевірили, чи працює система. Про це «Ракурсу» повідомило Державне агентство з управління Зоною відчуження.
Зазначається, що пожежу штучно створили на площі 1,5 кв. м. Місце займання було розташоване на відстані 5 км від камери, яка фіксує пожежі. Результати цього тесту були позитивними — камери зафіксували підвищення температури та надіслали звуковий сигнал до диспетчерського центру. Підвищення температурного режиму може фіксуватися на відстані до 10 км.
Зазначається, що система оснащена 49-кратним оптичним зумом та тепловізійною камерою, які працюють разом. Якщо оператор отримує повідомлення про займання, він за допомогою камер може на власні очі переконатися, чи є на місці пожежа. Камери працюватимуть цілодобово. Також тепловізійна система працює навіть в умовах сильного задимлення і у темну пору доби, що дозволить диспетчеру моніторити ситуацію 24/7.
Наразі відбувається тестування системи. Якщо воно виявиться успішним, технологію можуть використати на всій території Зони відчуження.
Як повідомлялося, один день робіт з гасіння пожеж у Чорнобильській зоні коштував близько 1,5 млн грн. Востаннє така потужна пожежа в Зоні відчуження вирувала у 2015 році.