Ракурсhttps://racurs.ua/
Напади акул на людей. Фото:УНН
Напади акул на людей і глобальне потепління пов’язали австралійські вчені
https://racurs.ua/ua/n145311-napady-akul-na-ludey-i-globalne-poteplinnya-pov-yazaly-avstraliyski-vcheni.htmlРакурсГлобальне потепління призводить до зростання кількості летальних нападів акул на людей. Напади акул цього року в Австралії забрали рекордну кількість життів. Уперше з 1934 року хижаки вбили сімох осіб.
.
У 2019 році в Австралії не зафіксували жодного летального випадку, а у попередні роки фіксували по одній-дві смерті. Про це повідомляє CNN.
Цього року акули атакували дайверів та серфінгістів біля узбережжя Сіднея, штатів Квінсленд і Новий Південний Вельс, де раніше таких випадків практично не траплялося.
Експерти зазначають, що при цьому в Австралії не зросла кількість нападів акул. Цього року стався 21 інцидент, що відповідає попереднім рокам. Різниця полягає у рівні смертності.
Екологи зазначають, що є ще один можливий винуватець: глобальне потепління. У міру нагрівання океанів цілі екосистеми руйнуються і змушені пристосовуватися. Риби мігрують у нові місця. Поведінка видів змінюється. І, коли морський світ перетворюється, акули слідують за своєю здобиччю і наближаються до популярних пляжів.
Науковці зазначають, що тигрових акул, які живуть на півночі, раніше давно не бачили біля берегів Сіднея. Присутність людей робить акул агресивними, і вони все частіше нападають.
Нагадаємо, що заради вакцини від коронавірусу доведеться вбити близько 250 тис. акул. Оскільки вакцинація, ймовірно, здійснюватиметься у два етапи, то це число зросте і до 500 тис. Про це свідчать підрахунки природоохоронної організації Shak Allies.