Ракурсhttps://racurs.ua/
Коронавірус на концерті. Фото: BBC
Який шанс підчепити коронавірус на концерті, з’ясували науковці — відео експерименту
https://racurs.ua/ua/n146024-yakyy-shans-pidchepyty-koronavirus-na-koncerti-z-yasuvaly-naukovci-video-eksperymentu.htmlРакурсКоронавірус у світі вирує з новою силою, у зв’язку з чим німецькі вчені запросили 1,2 тисячі осіб на концерт, щоб вивчити, як масові заходи впливають на поширення інфекції.
.
Виявилось, що карантинні обмеження мало впливають на поширення інфекції. Про це стало відомо з результатів експерименту, які опублікувало medRxiv. org.
Вчені з’ясували, що здебільшого тип події впливає на розповсюдженість коронавірусу. Так, повідомляється, що ризик спалаху під час релігійних заходів вище у порівнянні зі спортивними заходами або концертами.
Автори дослідження заповнили частину стадіону у Лейпцигу добровольцями. Кожен з них пройшов тест на коронавірус з негативним результатом і повинен був носити маску. Також піддослідних забезпечили спеціальними пристроями, що дозволяли записувати пересування і відслідковувати шляхи дрібних часток з органів дихання, які можуть нести вірус.
Щоб побачити, чого торкалися добровольці, всі поверхні обробили флуоресцентними дезінфікуючими засобами. А для відтворення максимально реалістичної поведінки публіки на «концерті», на сцену запросили відомого співака.
Науковці розробили комп’ютерну модель внутрішньої арени, і показали, як розподіляються аерозолі по приміщенню. У рамках моделі було розглянуто три з можливих сценаріїв: без обмежень, з помірними обмеженнями та з суровими обмеженнями.
Кожен сценарій передбачав вхід на захід (60 хвилин), першу половину (20−54 хвилин), перерву (20 хвилин), другу половину (20−45 хвилин) і вихід (15 хвилин).
З’ясувалося, що найбільше контактів відбувалося на вході та під час перерви, але лише деякі з них тривали понад 15 хвилин. А заходи, вжиті в другому і третьому
сценарії, привели до значного скорочення їхньої кількості.
Вчені встановили, що у випадку, коли заразилися 50 осіб на 100 тис. населення на тиждень — у середньому від 10 до 40 інфікованих будуть відвідувати будь-який масовий захід. Якщо за базове репродуктивне число брати три, ризик передачі протягом 15-хвилинного контакту під час подібних концертів становить близько 7%.
Якщо уявити, що за місяць як мінімум 100 тис. осіб будуть відвідувати концерти, то загальна кількість випадків зараження збільшиться наступним чином: 2,3%, 1,1% і 0,4% для першого, другого і третього сценаріїв відповідно.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що температура та вологість не відіграють значної ролі у розповсюдженні коронавірусу Sars-CoV-2, котрий призводить до розвитку коронавірусної хвороби COVID-19. Незалежно від того — спекотно на вулиці чи холодно, передача COVID-19 від однієї людини до іншої майже повністю залежить від поведінки людей.