Не весь «хороший» холестерин корисний для здоров’я — учені
https://racurs.ua/ua/n151016-ne-ves-horoshyy-holesteryn-korysnyy-dlya-zdorov-ya-ucheni.htmlРакурсУчені поставили під сумнів поширену думку про вплив так званого «хорошого» холестерину ЛПВЩ (холестерину ліпопротеїнів високої щільності) на зниження ризику серцево-судинних захворювань.
Дослідження іспанських вчених показало, що не весь «хороший» холестерин є корисним для здоров’я. Про це повідомляє прес-служба Інституту медичних досліджень лікарні Дель Мар (Іспанія).
Вважається, що «хороший» холестерин транспортує холестерин, що відкладається в артеріях, до печінки для усунення.
Це контрастує з так званим «шкідливим холестерином» ЛПНЩ (холестерином ліпопротеїнів низької щільності), який призводить до накопичення холестерину в артеріях і збільшує ризик серцево-судинних проблем.
Втім, медики зафіксували певний парадокс:
- препарати, що знижують рівень «поганого» холестерину, зменшують ризик серцево-судинних проблем;
- однак препарати, що підвищують рівень «хорошого» холестерину, не довели свою ефективність у зниженні ризику серцевих захворювань.
Щоб знайти пояснення цьому явищу, учені проаналізували генетичні характеристики, що визначають розмір «хороших» холестеринових частинок, а потім вивчили їх зв’язок з ризиком інфаркту міокарда.
Дослідження показали:
- генетичні характеристики, пов’язані з утворенням великих «хороших» холестеринових частинок, безпосередньо пов’язані з більш високим ризиком серцевого нападу;
- водночас характеристики, пов’язані з невеликими «хорошими» частинками холестерину, пов’язані з нижчим ризиком серцевого нападу.
Існує позитивний причинно-наслідковий зв’язок між розміром частинок холестерину ЛПВЩ і ризиком серцевого нападу, тому, попри те, що ми повинні підвищити рівень «хорошого» холестерину в крові, вони завжди повинні бути маленькими частинками, — наголошують дослідники.
Нагадаємо, американські вчені встановили, що червоне і біле м’ясо однаково погано впливають на рівень холестерину.