Ракурсhttps://racurs.ua/
На екстреному засіданні ТКГ з приводу загострення на Донбасі заяви не підписали, фото — Генштаб ЗСУ
На екстреному засіданні ТКГ з приводу загострення на Донбасі росіяни відмовилися підписати підсумкову заяву
https://racurs.ua/ua/n152927-na-ekstrenomu-zasidanni-tkg-z-pryvodu-zagostrennya-na-donbasi-rosiyany-vidmovylysya-pidpysaty.htmlРакурсЗасідання тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо Донбасу відбулося 7 квітня. Воно було екстреним, його скликала українська сторона, оскільки з моменту минулої зустрічі загинули четверо українських бійців.
.
Сторони погодилися підтвердити прихильність режиму тиші, але «документально спільної заяви підписати не вдалося», повідомив для «Інтерфакс-Україна» спікер ТКГ Олексій Арестович.
Документально спільної заяви підписати не вдалося, незважаючи навіть на готовність до компромісів щодо текстового проекту заяви, який всіх задовольнив, — заявив спікер української делегації.
Арестович розповів, що сторони визнали: не існує ніяких додаткових умов для повернення режиму повного припинення вогню, який з Нового року активно і грубо порушується.
Утім, саме через підготовку тексту спільної заяви сторін зустріч, за словами Арестовича, «забуксувала». Росія і ОРДЛО чіплялися до окремих слів тексту, запропонованого послом ОБСЄ з питань безпеки Чевіком.
Обговорення тривало близько шести годин, проте письмового документа за підсумком засідання сторони так і не підписали.
Росіяни чіплялися за дрібниці в формулюваннях. Торгувалися за окремими словами, пунктами, комплексом заходів, — повідомив Арестович.
Київ позначив, що готовий до компромісу і запропонував залишити бюрократію в спокої. Суперечки тривали шість годин.
Позитив, за словами спікера ТКГ і радника голови ОП, у тому, що всі сторони точно підтвердили, що вони знаходяться в рамках домовленостей від 22 липня і дотримуються режиму припинення вогню.
Над спільною заявою сторони продовжать працювати на наступному засіданні ТКГ, яке відбудеться через тиждень, 14 квітня.
Нагадаємо, що 7 квітня загострення ситуації на Донбасі та військові приготування Росії стали темою зустрічі президента України Володимира Зеленського з головою Військового комітету НАТО Стюартом Пічем.
Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак 30 березня під час виступу в Раді сказав, що Росія стягує до кордону з Україною військові сили і засоби.