Радіоактивну воду з пошкодженої АЕС «Фукусіма» вирішили злити в океан, риболови протестують
https://racurs.ua/ua/n153172-radioaktyvnu-vodu-z-poshkodjenoyi-aes-fukusima-vyrishyly-zlyty-v-okean-rybolovy-protestuut.htmlРакурсУряд Японії остаточно вирішив злити в океан радіоактивну воду з АЕС «Фукусіма», на якій в результаті масштабного землетрусу і цунамі у 2011 році сталася аварія.
Проте розпочнеться скидання води лише через два роки, повідомляє NHK.
Цей процес відбуватиметься під контролем Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яке підтримує план уряду Японії.
Це крок, якого ми не можемо уникнути, щоб здійснити регіональну реконструкцію та виведення АЕС з експлуатації, — наголосив прем'єр-міністр країни Йосіхіде Суґа.
Чиновник запевнив, що скидання води відбудеться лише коли буде забезпечено безпеку цього процесу.
Вода на пошкодженій АЕС використовується для охолодження розплавленого ядерного палива. Вона змішується з дощем і підземними водами, що стікають у пошкоджені корпуси реакторів, накопичуючись зі швидкістю 140 тонн на день.
Хоча на об'єкті є достатньо резервуарів, щоб вмістити близько 1,37 млн т стічних вод, зайнято вже 90% з них. Залишок, як очікується, заповниться десь наступного року.
Вода проходить процес обробки з метою видалення більшої частини радіоактивного матеріалу, проте в ній все ще залишається радіоактивний тритій — важкий ізотоп водню, який у природі майже не трапляється і вважається шкідливим для людини в дуже великих дозах.
Концентрація тритію буде розбавлена і наближена до норм Світової організації охорони здоров’я щодо питної води.
Водночас профспілки риболовної галузі Японії вже висловили невдоволення таким рішенням. У відповідній заяві керівник Національної федерації асоціацій рибних кооперативів Японії Кіші Хіросі зазначає, що йому «надзвичайно прикро», що уряд прийняв цей план, хоча він під час недавньої зустрічі з прем'єром повідомив тому про категоричну незгоду з таким рішенням.
У цій заяві рішення уряду називається «абсолютно неприйнятним» і зазначається, що національна федерація буде і надалі твердо протистояти плану скидання води.
Нагадаємо, у 2019 році в постраждалих внаслідок аварії на «Фукусімі» районах поновили вирощування рису.