Як хронотип впливає на особистість людини — пояснення британських вчених
https://racurs.ua/ua/n156532-yak-hronotyp-vplyvaie-na-osobystist-ludyny-poyasnennya-brytanskyh-vchenyh.htmlРакурсВплив хронотипу на особистість людини пояснили британські вчені.
Науковці з Уорікського університету виявили зв’язок між особистістю, хронотипом і генетикою людини. З’ясувалося, що наші переваги про час сну можуть позначатися на нашому характері. Ранковий хронотип, або «жайворонок», зазвичай рано встає і готовий згортати гори. Вечірній хронотип, або «сова», дуже важко прокидається і відчуває себе більш продуктивним лише до вечора. Про це повідомляє Science Daily.
Крім того, аналіз взаємозв'язку між хронотипом і рисами особистості на фенотиповому і генетичному рівнях, показав нові відмінності. Добровольців, які брали участь у дослідженні, попросили відповісти на питання про свій сон і характер.
З’ясувалося, що люди з високим рівнем сумлінності та низьким рівнем відкритості були пов’язані з ранковим хронотипом. Також менш прямолінійні, але більш самодисципліновані добровольці з більшою ймовірністю відносилися до «жайворонків». Ці результати підтвердили і генетичні показники. Також виявилося, що ці зв’язки можуть сильно впливати один на одного, змінюючи звички людини.
Ми не тільки показали, що існує зв’язок між хронотипом, особистістю і частково вашими генами. Наші результати також припускають, що можна змінити свій хронотип або, принаймні, привчити себе до іншого, більш зручного для суспільства способу сну, підвищивши свій самоконтроль, — пишуть вчені.
Нагадаємо, науковці встановили, що до передчасного старіння призводить недостатній вміст у червоних кров’яних тільцях білка, який відповідає за вивільнення кисню. Білок входить до складу мембрани еритроцитів і допомагає вивільняти кисень із крові, але з віком його вміст істотно скорочується
Джерело: Science Daily