Ракурсhttps://racurs.ua/
СБУ відбила Чауса в поліції, фото — Цензор
СБУ відбила Чауса в поліції, НАБУ вимагає віддати суддю
https://racurs.ua/ua/n158136-sbu-vidbyla-chausa-v-policiyi-jurnalist.htmlРакурсУтікач Микола Чаус, якого в квітні викрали в Кишиневі, здався владі, але співробітники СБУ відбили його у поліції і вивезли в невідомому напрямку.
.
Про таке приголомшливу новину повідомив у Фейсбук журналіст Юрій Бутусов. Суддя-корупціонер перебуває в розшуку Національного антикорупційного бюро. Його затримав наряд поліції, аби передати слідчому органу — НАБУ.
Однак, за словами Бутусова, після затримання в село прибула група співробітників СБУ Вінницької області.
Вони «буквально відбили Чауса у наряду Могилів-Подільського районного відділення поліції», і вивезли екс-суддю у невідомому напрямку.
Детективи НАБУ нібито негайно звернулися в поліцію з вимогою затримати втікача злочинця. Тепер розшукують й співробітників СБУ, які викрали Чауса у поліції. В НАБУ вимагають передати Чауса їм, на офіційних джерелах усіх інших правоохоронних органів дані про інцидент на момент виходу новини відсутні.
Адвокат Чауса у коментарі «Суспільному» сказав, що з його клієнтом відсутній зв’язок, його можуть везти до Києва.
«Цензор.Нет» пише, що Чауса нібито звільнили за планом, розробленим в Офісі президента. Його утримували на базі ГУР МО. Він погодився співпрацювати під гарантію передачі його справи в СБУ від НАБУ та уникнення кримінальної відповідальності за корупцію.
Це означає, що СБУ пред’явить Чаусу звинувачення за статтями незаконний перетин держкордону або будь-яку іншу статтю, яка знаходиться в підслідності СБУ. І після цього від Генпрокуратури зажадають передати справу Чауса в СБУ, — пише «Цензор».
Нагадаємо, що суддя Чаус сьогодні знайшовся на кордоні з Молдовою — у селі Мазурівка (Вінницька область, недалеко від кордону з Молдовою).
У Молдові переконують, що Чауса викрали в Кишиневі співробітники української розвідки.
5 квітня глава МВС Молдови заявив про затримання першого підозрюваного. За його словами, Чауса викрали іноземні громадяни, вони вже покинули країну, перейшовши молдовсько-український кордон.
Верховний суд Молдови відмовився надати Чаусу політичний притулок. У САП після цього заявили, що тепер суд першої інстанції Молдови продовжить слухання справи про екстрадицію судді. В Україні Чаусу загрожує позбавлення волі від 8 до 12 років за отримання хабарів.