COVID-19 — коли в Україні дозволять бустерне щеплення
https://racurs.ua/ua/n163463-covid-19-koly-v-ukrayini-dozvolyat-busterne-scheplennya.htmlРакурсВакцинація від коронавірусу в Україні прискорилася на фоні осіннього спалаху хвороби та запроваджених урядом обмежень для невакцинованих. Утім, про третє - так зване бустерне — щеплення наразі громадяни можуть не сподіватися.
Перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда 23 листопада на відкритті центру вакцинації в мечеті Ар-Рахма в Києві розповів, коли в Україні повернуться до питання введення бустерної дози вакцини.
Її не запровадять, доки не вакцинують половину населення.
Бустерна доза в Україні буде запроваджена згідно з рекомендаціями ВООЗ, але не раніше, ніж проти COVID-19 буде провакциновано щонайменше 50% населення, — повідомив Комаріда.
Наразі офіційно тільки п’ять країн світу дозволили використання бустерної дози. Наприклад, 20 листопада Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило застосування бустерних доз вакцин від коронавірусу компаній Pfizer-BioNTech і Moderna для всіх дорослих віком 18 років і старші.
Позиція ВООЗ — поки що не використовувати бустерну дозу. Ми на постійному контакті з ВООЗ, і коли буде така необхідність, ми будемо слідувати їх рекомендаціям і вводити бустерну дозу. Але це буде не раніше, ніж буде провакциновано 50% населення, — сказав Комаріда.
Низка досліджень науковців дала чітку картину: рівень антитіл після щеплення вакциною mRNA знижується за півроку після отримання другої дози.
З іншими вакцинами, схоже, тривалість захисту ще менша. Зокрема, німецька постійно діюча комісія з питань вакцинації рекомендує тим, хто щепився препаратом від Johnson & Johnson, який передбачає повну вакцинацію лише однією дозою, робити другу, бустерну, дозу раніше, ніж передбачені для mRNA-вакцин шість місяців.