Венеційська комісія не поспішає з розглядом закону про олігархів
https://racurs.ua/ua/n164135-veneciyska-komisiya-ne-pospishaie-z-rozglyadom-zakonu-pro-oligarhiv.htmlРакурсВенеційська комісія повідомила про перенесення розгляду питання про надання висновку щодо антиолігархічного закону, який ухвалили в Україні навесні 2021 року.
Бюро комісії повідомило, що закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» винесуть на наступну пленарну сесіюї, яка відбудеться у другій половині січня 2022 року.
Як розповіла представник Верховної Ради у Конституційному суді України Ольга Совгиря, висновок буде надано за терміновою процедурою.
Розгляд планували на 10−11 грудня на 129-й пленарній сесії Венеційської комісії.
Закон про олігархів 5 листопада підписав президент України Володимир Зеленський. Він встановлює критерії для визначення олігархів та вимоги до прозорості контактів політичних діячів і посадових осіб з олігархами або їхніми представниками.
Олігархів в Україні внесуть в окремий реєстр. Особою, яка має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархом), вважатиметься громадянин, який одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:
- бере участь у політичному житті;
- має значний вплив на засоби масової інформації;
- є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до закону «Про захист економічної конкуренції» та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;
- підтверджена вартість активів особи та суб'єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 млн прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Після публікації документа починається відлік шестимісячного терміну для повноцінного введення його норм у дію.