Собаки можуть розрізняти мови — учені
https://racurs.ua/ua/n165404-sobaky-mojut-rozriznyaty-movy-ucheni.htmlРакурсМозок собаки може розпізнавати мовлення та демонструвати різні моделі активності для знайомої та незнайомої мови.
Про це свідчать результати нового дослідження візуалізації мозку, проведеного вченими з кафедри етології Будапештського університе́ту імені Лоранда Етвеша (Угорщина), повідомляє видання EurekAlert.
У своєму дослідженні учені, використали функціональну магнітно-резонансну томографію (ФМРТ) для перевірки розпізнавання мовлення та мовної репрезентації у мозку собаки. 18 піддослідним тваринам вмикали зачитування уривку промови з «Маленького принца» угорською та іспанською мовами, а також їхні скрембльовані версії, які звучали абсолютно неприродньо.
Було встановлено, що:
- у мозку собак спостерігаються різні патерни активності в первинній слуховій корі головного мозку у випадку природньої та скрембльованої мови. При цьому такі відмінності спостерігалися незалежно від того, йшлося про знайому чи незнайому тварині мову;
- у вторинній слуховій корі мозку собак були зафіксовані специфічні активності щодо розпізнавання угорської та іспанської мови. При цьому, чим старший був собака, тим краще його мозок розрізняв знайому і незнайому мову.
Ці результати свідчать про те, що в мозку собаки розпізнавання природності мови та представлення мови забезпечується окремими областями кори, — зазначають дослідники.
Таким чином, ця робота стала першою, яка показала, що не лише людський мозок, а й мозок іншої живої істоти здатний розрізняти дві мови.
Кожна мова характеризується безліччю слухових закономірностей. Наші дані свідчать про те, що протягом свого життя з людьми собаки запам’ятовують слухові закономірності мови людини, — резюмують учені.
Джерело: EurekAlert