Коронавірус провокує небезпечну хронічну хворобу у дітей та підлітків
https://racurs.ua/ua/n165455-koronavirus-provokuie-nebezpechnu-hronichnu-hvorobu-u-ditey-ta-pidlitkiv.htmlРакурсКоронавірус у світі продовжує поширюватися, а вчені виявляють нові несподівані наслідки хвороби. Серед кількох сотень тисяч дітей і підлітків із США знайшли небезпечну тенденцію — після перенесеного захворювання у них зростала ймовірність діабету.
Відповідні дані опублікували на сайті Центрів з контролю за інфекційними захворюваннями США.
Вчені вивчили дві бази даних з американцями молодшими за 18 років, що включали приблизно 0,8 млн випадків. У цій вибірці вчені виділили групи тих, хто не хворів на коронавірус, хворів на нього, і тих, хто не хворів на коронавірус, але хворів на гостре респіраторне захворювання до початку пандемії. У вибірках вивчалася частота постановки діагнозу діабет.
Виявилося, що серед перехворілих на коронавірус частота виявлення діабету у 2,66 раза вища, ніж серед не хворих ним, і у 2,16 раза вища, ніж серед тих, хто хворів на гостре респіраторне захворювання до епідемії. У роботі немає кореляції між тяжкістю перенесеного захворювання і частотою діабету, тобто останній міг виникати і після легкої форми коронавірусної інфекції.
Науковці висунули припущення, що причиною може бути як стресова гіперглікемія (підвищений вміст цукор у крові), так і інфікування вірусом клітин підшлункової залози.
Також зростання захворюваності може бути викликане лікарською терапією при коронавірусі, бо ліки проти коронавірусу часто сильнодійні, і частина з них можуть призводити до зростання рівня цукру в крові. Проте дослідники сумніваються, що саме ліки проти коронавірусу — головний винуватець проблеми. Вони відзначають, що лише 1,5−2,2% виявлених після коронавірусу випадків діагностованих як діабет, спровоковані прийманням ліків.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що діабет може розвинутися у людей, які працюють в нічну зміну і харчуються вночі. Виявилося, що такий режим харчування підвищує рівень глюкози в крові.