Ракурсhttps://racurs.ua/
Путін вважає іван-чай «кориснішим, ніж якась кока-кола»
Замінник Coca-Cola — путін наказав поїти росіян іван-чаєм
https://racurs.ua/ua/n172884-zaminnyk-coca-cola-putin-nakazav-poyity-rosiyan-ivan-chaiem.htmlРакурсПрезидент росії володимир путін має намір замінити напій Coca-Cola, виробник якого пішов з росії, напоєм іван-чай, відповідну вказівку отримає міністр сільського господарства рф.
.
Голова Мінсільгоспу рф Дмитру Патрушеву займеться розвитком галузі з виробництва напою. Президент рф заявив про це на форумі «Сильні ідеї для нового часу».
путін 20 липня спілкувався з вологодським підприємцем Олександром Хлиновим, який розповів, що існує Спілка виробників іван-чаю, до якої входить понад 100 виробників від Владивостока до Пскова. Пан Хлинов запропонував президенту розвивати виробництво традиційного гарячого напою, який, на його думку, слід визнати сільгосппродуктом.
Жарти жартами, справді, а це напевно корисніше, ніж якась кока-кола. Там одна хімія… Я вам обіцяю — прямо сьогодні ж із відповідною резолюцією цей документ — а я вважаю, що це документ, ця важлива справа буде направлена міністру сільського господарства дмитру патрушеву, — сказав президент.
16 червня представники Coca-Cola оголосили, що компанія більше не вироблятиме і продаватиме Coca-Cola та інші напої бренду в рф. У росії її діяло 10 заводів компанії.
21 червня у мінсільгоспі рф повідомили, що товари компанії не будуть включені до списків для паралельного імпорту.
Іван-чай — напій, отриманий зі спеціально обробленого листя зніту вузьколистого, яке пройшло процес ферментації. Належить до групи етнічних чаїв, як-от ройбуш, мате та інші.
У росії з листя зніту виготовляли велику кількість фальсифікату для підробки азійських чаїв. Масове виробництво низькопробного продукту зосереджувалося у Пітерській губернії, в селищі Копорьє, звідки розповсюджувався так званий «копорський чай». Його підмішували у китайські чаї. У словнику Володимира Даля копорський чай названий чаєм «підробленим». Даль зафіксував і народну приказку: «Копорское крошиво и кисло и дешево».
Фальсифікація розвинулася до державних масштабів, та врешті, була заборонена на законодавчому рівні 1816 року. Репутація копорського чаю як ерзац-фальсифікату побутувала і в XX столітті. У популярному радянському журналі зазначалося: «Хоча з вигляду Копорський чай нерідко був схожий на китайський, але він був неприємний на смак, його настій мав зеленуватий, брудно-жовтий колір і залишав на стінках склянки темний осад».