Ракурсhttps://racurs.ua/
Німеччина оголосила список видів зброї, яку передасть Україні до кінця року
Німеччина оголосила список видів зброї, яку передасть Україні до кінця року
https://racurs.ua/ua/n175899-nimechchyna-ogolosyla-spysok-vydiv-zbroyi-yaku-peredast-ukrayini-do-kincya-roku.htmlРакурсСамохідні артустановки PzH 2000, антидронні системи та РСЗВ передасть Німеччина Україні до кінця 2022 року.
.
Ще цього року будуть передані броньовані евакуаційні машини, броньовані машини Dingo, мостоукладні танки, додаткові гаубиці Panzerhaubitze 2000, додаткові РСЗВ, антидронні системи. Ми підтримуватимемо в питанні розмінування. Одним словом — величезний пакет, який на підході, — пообіцяла міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт під час Берлінського зовнішньополітичного форуму.
Вона також згадала «зимовий пакет», генератори тощо. Міністр додала, що Берлін, можливо, не завжди є дуже голосним у допомозі, яку надає, але це є насправді суттєва підтримка, і вона буде продовжена.
Після ракетних обстрілів України росією на початку цього тижня країни НАТО стурбувалися не лише наданням Києву більшої кількості ППО, а й створенням своєї інтегрованої системи протиповітряного захисту.
Раніше Politico повідомило, що з допомогою Києву все простіше: українська влада вже має детальний список того, що може захистити українське небо від російської загрози. А в НАТО різні країни тривалий час мали свій, подекуди застарілий, підхід щодо захисту неба.
14 країн Альянсу та Фінляндія оголосили про намір створити нову систему, яка охопила б весь європейський континент. За цим планом, названим «Небесний щит», країни-учасники мають придбати найновіше забезпечення ППО в координації з рештою учасників процесу.
Ми маємо якомога швидше закрити діри в європейській системі протиповітряної оборони, враховуючи загрозливі часи, в які ми живемо, — запевнила міністр оборони Німеччини.
Наразі цю систему планують організувати без активної участі США ― хоча й залучити вже активні системи Aegis Ashore, які функціонують у Польщі та Румунії. Ці системи орієнтовані на захист від дронів на кшталт іранських Shahed-136. Однак кістяком майбутньої системи безпеки мають стати американські засоби ППО Patriot, німецькі IRIS-T, а також ізраїльська Arrow-3, призначена для знешкодження цілей на значних висотах.
Також Ламбрехт нагадала, що ФРН зможе поставити Україні ЗРК Iris-T SLM, що залишилися, лише протягом наступного року. Німецька промисловість не в змозі зробити ЗРК за короткий термін. При цьому міністр визнала, що в контексті авіаударів, що почастішали з боку росії, постачання сучасних систем ППО зараз має для України вирішальне значення.
Перший із чотирьох комплексів Iris-T SLM німецького виробництва, які Німеччина зобов’язалася відправити в Україну, був доставлений туди минулого тижня.