Ракурсhttps://racurs.ua/
Виїзд заброньованих військовозобов'язаних за кордон - Шмигаль пояснив постанову уряду
Виїзд заброньованих військовозобов’язаних за кордон — Шмигаль пояснив постанову уряду
https://racurs.ua/ua/n180321-vyyizd-zabronovanyh-viyskovozobov-yazanyh-za-kordon-shmygal-poyasnyv-postanovu-uryadu.htmlРакурсЗаброньовані українськими підприємствами працівники зі статусом військовозобов’язаних не зможуть їхати у закордонні відрядження.
.
Таке роз’яснення зробив прем'єр-міністр Шмигаль.
Ми не прописували та не передбачали цього в ухвалі, — сказав Шмигаль в інтерв’ю Forbes Україна.
27 січня Кабінет міністрів затвердив нові правила бронювання працівників від мобілізації. Тепер це можуть робити не лише державні стратегічні підприємства чи постачальники Міноборони.
З одного боку, уряд більш чітко виписав процедуру та критерії для отримання броні, з іншого — як і раніше, цією можливістю зможуть скористатися переважно великі підприємства.
24 січня Міністерство економіки, яке відповідає в уряді за процедуру бронювання, провело велику нараду з представниками найбільших бізнес-асоціацій.
Перша ключова зміна — тепер подаватися на бронювання співробітників можуть не лише державні структури та підприємства, що виробляють товари для ЗСУ або виконують «мобілізаційні завдання» (тобто так чи інакше працюють на підтримку сектору оборони), а й компанії, що отримали статус «критично важливих для економіки».
Надавати такий статус можуть профільні міністерства або обласні держадміністрації (раніше бронюванням опікувалися міністерства). Його потрібно підтверджувати раз на рік. Для цього необхідно відповідати трьом з семи критеріїв, вказаних у постанові Кабміну.