Ракурсhttps://racurs.ua/
У Судані під час спроби держперевороту загорівся український літак. Фото:
У Судані спроба держперевороту — обстрілами зачепило український літак
https://racurs.ua/ua/n182038-u-sudani-sproba-derjperevorotu-obstrilamy-zachepylo-ukrayinskyy-litak.htmlРакурсСпроба державного перевороту відбувається в Судані.
.
Сьогодні вранці, 15 квітня, в країні несподівано спалахнули бої між силами швидкого реагування та армійськими підрозділами. Збройні сутички фіксуються у Хартумі та ще кількох містах. У столиці перестрілки відбуваються у районах Еркевіт та спортивному містечку, а також біля аеропорту, в околицях генштабу армії Судану та біля резиденції лідера «Суверенної ради» генерала Абдель Фаттаха аль-Бурхана. Про це повідомляє BBC.
У ході боїв застосовується й важке озброєння, а суданська армія використовує й бойову авіацію.
За інформацією видання Avianews, аеропорт у Хартумі захопили підрозділи Сил спецоперацій, які протистоять армійським підрозділам. Під бойових дій загорівся пасажирський літак Boeing 737 українського лоукостера SkyUp. На одному з двох літаків, які перебувають на території летовища, спрацював датчик горіння. Встановити стан літака та можливі пошкодження на цей час неможливо.
Зазначається, що літаки SkyUp Airlines знаходяться в Судані в рамках контракту на умовах ACMI з авіакомпанією Sun Air. З початку 2023 року вони виконували рейси до Єгипту та Саудівської Аравії.
У прес-службі SkyUp зазначили, що 36 співробітників компанії, які перебувають у країні, зараз знаходяться у відносно безпечному місці, з ними є зв’язок.
Boeing 737 украинского лоукостера SkyUp загорелся во время попытки государственного переворота в Судане. Воздушные ворота захватил спецназ Судана.
— avianews.com (@avianewscom) April 15, 2023
На видео очевидцев из столичного аэропорта в Хартуме видно, что горит один из двух авиалайнеров SkyUp, которые стояли рядом. pic.twitter.com/5438pt9YI3
Нагадаємо, у лютому інформагентство АР повідомляло, що міністр закордонних справ росії сергій лавров у ході візиту до Судану погодив створення військової бази на березі Червоного моря. Договір між сторона передбачає, що на базі можуть одночасно перебувати до чотирьох кораблів, включаючи кораблі з атомними двигунами.
Джерела: BBC, Avianews