Дані про воєнні злочини рф зберуть на вебпорталі судових рішень War Crime
https://racurs.ua/ua/n200825-dani-pro-voienni-zlochyny-rf-zberut-na-vebportali-sudovyh-rishen-war-crime.htmlРакурсВ Україні анонсовано створення вебпорталу судових рішень про воєнні злочини. Наразі в Україні зареєстровано вже понад 140 тис. справ про воєнні злочини. Рішення у цих справах будуть зібрані на окремій цифровій платформі — War Crime.
Про це розповіли під час Другої щорічної конференції «Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини», що пройшла у Києві під гаслом «Обстоюючи невідворотність покарання».
Ми починаємо втілювати великий задум спільно із міжнародними партнерами — Програма USAID «Справедливість для всіх» — USAID Justice for All Activity — створювати цифрову пошукову платформу War Crime. Державна судова адміністрація України та ДП «Інформаційні судові системи» виступають технічним партнером Вища рада правосуддя у цьому масштабному проєкті. Це перший кейс для Проєктного офісу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації судів, органів та установ системи правосуддя при ДСА України War Crime, — повідомив під час конференції заступник голови ДСА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Леонід Сапельніков.
Анонсується, що платформа надаватиме швидкий та відкритий доступ до судових рішень та дасть змогу правникам та дослідникам відстежувати судову практику з розгляду справ про вчинення воєнних злочинів, а також відкриє більше інструментів для аналізу та систематизації.
Сапельніков нагадав, що після проведення спільно з міжнародними партнерами технічного та функціонального аудитів ЄСІТС анонсовно глибокі реформи та зміни підходів до розвитку інформаційних систем судової влади.
Серед них:
- повна автоматизація робочих процесів, перегляд UX/UI;
- спрощення роботи користувачів та забезпечення доступності для всіх;
- підхід побудови системи на базі компонованої архітектури для полегшення оновлень та масштабування;
- забезпечення інтероперабельності та повторного використання сервісів, впровадження міжнародних стандартів інформаційної безпеки;
- покращення аналітичних можливостей для прийняття більш обґрунтованих рішень;
- впровадження Проєктного офісу для ефективної координації розробки нових ІТ- продуктів.