Ракурсhttps://racurs.ua/
Обмежено придатні повинні повторно пройти військово-лікарську комісію
Обмежено придатні повинні повторно пройти військово-лікарську комісію
https://racurs.ua/ua/n202812-obmejeno-prydatni-povynni-povtorno-proyty-viyskovo-likarsku-komisiu.htmlРакурсВійськовозобов’язані громадяни, які раніше мали статус «обмежено придатний», повинні до 5 лютого повторно пройти військово-лікарську комісію.
.
4 травня 2024 року набув чинності Закон України № 3621-ІХ, який скасував статус «обмежено придатний» та визначив поняття придатність, «часткову» придатність та непридатність до несення служби.
Цей же закон передбачив термін 9 місяців для того, щоб військовозобов’язані, які мають статус «обмежено придатний», пройшли повторне медичне освідчення військово-лікарських комісій і отримали один з актуальних статусів, що автоматично будуть підтягнуті до застосунку «Резерв+". Це свідчитиме про повне оновлення військово-облікових даних цією категорією громадян.
Актуальні статуси наразі можуть бути такими:
- придатний до військової служби;
- придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, вищих військових навчальних закладах та установах;
- тимчасово непридатний, який потребує лікування, відпустки чи звільнення;
- непридатний з переоглядом через 6−12 місяців;
непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.
Наприкінці 2024 року в Міноборони нагадували, що після змін у законодавстві терміну «обмежено придатний» більше не існує. Багато громадян раніше отримали цей статус, тому до 5 лютого 2025 року вони мають пройти переогляд у ВЛК. Це стосується як чинних військовослужбовців, так і військовозобов’язаних цивільних, розповів полковник Дмитро Мірошниченко.
Відтак голова ЦВЛК зазначив, що вже понад 83% українських військовослужбовців пройшли повторний медичний огляд після офіційного скасування статусу «обмежено придатний».
За словами Мірошниченка, ближче до районів безпосереднього ведення бойових дій показник переогляду ще вищий і становить понад 90%.
При цьому процес переогляду військовозобовʼязаних цивільних громадян «трошки розтягується в часі». Адже кількість таких громадян більша, аніж кількість військовослужбовців, і їх має переоглядати комісія ТЦК та СП.
Відсоток військовозобов’язаних громадян, які вже пройшли переогляд, Мірошниченко не вказав, проте зазначив, що цей процес триває, хоч і повільніше, ніж із військовослужбовцями.