Новини
Ракурс

У Будапешті угорці протестують проти візиту Путіна (ФОТО)

17 лют 2015, 10:07

Візит Путіна у вівторок, 17 лютого, є першим його візитом до лідера країни-члена ЄС, починаючи з червня 2014 року, повідомляє ВВС.

Через конфлікт у східній Україні Росію значною мірою уникали країни-члени Євросоюзу, хоча вона заперечує звинувачення в розпалюванні насильства.

Протестувальники зібралися в Будапешті в понеділок, 16 лютого, увечері з транспарантами, скандуючи: "Путін Nyet (Ні), Європа Так".

Багато хто з демонстрантів, які йшли через Будапешт напередодні візиту Путіна, казали, що вони побоюються тісних зв'язків з Росією.

Візит Путіна відбувається менш ніж через два тижні після візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель у Будапешт, яка після того мала тиждень інтенсивної дипломатії, в результаті чого було досягнуто домовленості про припинення вогню на сході України.

На думку спостерігачів, президент Росії прагне продемонструвати, що в нього є союзники в рамках ЄС і НАТО. Під час своєї поїздки Путін збирається покласти вінок на радянський військовий меморіал у Будапешті, присвячений воїнам, загиблим під час придушення повстання в Угорщині 1956 року.

Угорщина підтримала санкції ЄС, накладені на Росію у зв'язку з ситуацією в Україні, але робила гучні заяви про їх негативний вплив. Торік Орбан заявив, що ЄС "вистрілив собі в ногу", обмежуючи торгівлю з Москвою.

Угорщина отримує з Росії велику частину своїх газових поставок, тож хоче домовитися про їх гнучкі довгострокові умови. Термін чинної газової угоди закінчується цього року.

Орбан розповів в інтерв'ю "Угорському радіо" в п'ятницю, що виникла "психологічна напруженість у відносинах з Росією", але він хотів би її подолати. Орбан став відомим політиком завдяки своїм сильним антикомуністичній та антиросійській позиціям за часів свого студентського лідерства. Він вважається одним з найближчих союзників Путіна в Європі.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter