Фізичні вправи неефективні в боротьбі з ожирінням — науковці
https://racurs.ua/ua/n49153-fizychni-vpravy-neefektyvni-v-borotbi-z-ojyrinnyam-naukovci.htmlРакурсТакого висновку дійшли три міжнародні експерти, які виступили авторами редакційної статті в Британському журналі спортивної медицини (British Journal of Sports Medicine), передає ВВС.
За словами науковців, настав час розвіяти міф про фізичні вправи. Вони заявили, що фізична активність важлива для запобігання таким захворюванням, як діабет, серцеві хвороби та слабоумство, але її вплив на ожиріння залишається мінімальним.
Натомість ключовими чинниками зайвої ваги є надлишок цукру і вуглеводів у їжі.
Експерти, у тому числі лондонський кардіолог, доктор Асім Малхотра, звинуватили харчову промисловість у заохоченні переконання, що фізичні вправи можуть усунути наслідки нездорового харчування. Вони навіть назвали тактику виробників шкідливої їжі «жахливо схожою» на ту, яку використовували тютюнові виробники щодо куріння.
Науковці заявили, що треба покласти край бадьорому схваленню солодких напоїв та колаборації фаст-фуду і спорту.
За даними авторів статті, є свідчення, що до 40% з тих, хто перебуває в межах нормального діапазону ваги, мають шкідливі порушення обміну речовин, зазвичай пов’язані з ожирінням.
Вчені вказують на дані, отримані завдяки програмі медичного журналу Lancet «Глобальний тягар хвороб», які доводять, що нездорове харчування більше пов’язане з гіршим станом здоров’я, ніж фізична активність, алкоголь і куріння разом узяті.
ГТБ — це група показників, які характеризують смертність та інвалідність від основних захворювань, травм та факторів їх ризику, отримані в результаті комплексних регіональних та глобальних медичних статистичних досліджень. ГББ є результатом співпраці більш як 500 дослідників з 50 країн.
«Товстій людині не треба робити жодних вправ, щоб схуднути, їй просто треба менше їсти. Моє найбільше занепокоєння полягає в тому, що повідомлення, яке адресують громадськості, таке: ви можете їсти те, що вам подобається, поки ви тренуєтеся», — вважає один з авторів статті, кардіолог Малхотра.
«Це ненауково і неправильно. Ви не можете обігнати погану дієту», — каже він.
Однак інші дослідники вважають, що ризиковано применшувати роль фізичних вправ. Професор Національного інституту охорони здоров’я та вдосконалення медичного обслуговування Марк Бейкер рекомендує «добре збалансовану дієту в поєднанні з фізичною активністю». На його думку, було б нерозумним зовсім заперечувати важливість фізичної активності.
Генеральний директор Food and Drink Federation (об’єднання британських виробників їжі та напоїв) Іан Райт прокоментував наукову статтю так: «Переваги фізичної активності не є трюком для привертання уваги чи змовою, як це припускається. Здоровий спосіб життя передбачає як збалансовану дієту, так і фізичні вправи».