Ракурсhttps://racurs.ua/
ЗМІ: російські хакери намагалися зламати систему керування артилерією ЗСУ
https://racurs.ua/ua/n96636-zmi-rosiyski-hakery-namagalysya-zlamaty-systemu-keruvannya-artyleriieu-zsu.htmlРакурсРосійські хакери намагалися отримати доступ до системи управління артилерією Збройних сил України. Про це 3 листопада повідомляє «Еспресо» з посиланням на Associated Press.
.
Як пише видання, український військовослужбовець входив в список 545 українських військових, політиків та посадовців, акаунти яких намагалися зламати російські кіберзлочинці з групи Fancy Bear.
Звіт Associated Press від 2 листопада базується на аналізі цифрового списку, наданого спеціалізованою на кібербезпеці фірмою Secureworks. Експерт Рафаель Сеттер у публікації на видавничій платформі Medium завантажив скріншот із даними, зібраними Secureworks, про «спробу прорватися до відомої української програми керування артилерією», здійснену 3 квітня 2015 року.
Виявилося, електронна адреса, про яку йдеться, належить українському офіцеру Ярославу Шерстюку, який розробляв український додаток управління артилерією.
В розмові з журналістом «Радіо Свободи» Шерстюк зазначив, що Associated Press повідомляли йому про ймовірну атаку хакерів. Військовий запевнив, що хакери не атакували його електронну скриньку.
У грудні минулого року американська компанія з кібербезпеки CrowdStrike оприлюднила звіт про розроблену Fancy Bear шкідливу програму, ймовірно приховану в додатку управління артилерією Шерстюка. Американці стверджували, що ЗСУ втратили 80% своїх радянських гаубиць Д-30 через здатність шкідливих програм отримувати повідомлення та локаційні дані від заражених пристроїв.
Тим часом Шерстюк заперечив інформацію про те, що його програму могли зламати хакери. В Міністерстві оборони України заперечили, що арсенал гаубиць було пошкоджено в обсязі, зазначеному у звіті компанії.
Раніше повідомлялося, що російські кіберзлочинці з групи Fancy Bear намагалися зламати електронну пошту та облікові записи ряду українських політиків. Хакери з Fancy Bear мали список цілей для кібератак. У списку було щонайменше 545 акаунтів українських політиків — облікові записи вищого керівництва держави, народних депутатів, колишніх та чинних міністрів.
Зокрема кіберзлочинці намагалися зламати облікові записи президента України Петра Порошенка, його сина Олексія, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, нардепа Сергія Лещенка.