Новости
Ракурс

Вбивці Шеремета: справу розглянуто «трійкою», вирок винесено

Недотично до того, чи скоїли особи те, що їм інкримінують, і чи буде законно й переконливо для суспільства доведено їхню вину в судовому порядку, вже сьогодні очевидний ряд кричущих моментів. Дуже традиційних для нас.

Цікаво виглядала сьогоднішня  театралізована вистава, в якій узяли участь найвищі посадові особи держави і фактично проголосили «вину», поіменно назвавши уже навіть не підозрюваних, вважай – засуджених. Європейський суд з прав людини вже і так плаче від кількості й тематики заяв наших співвітчизників, а тут –  задокументована всіма  ЗМІ підміна посадовими особами суду, розкриття імен підозрюваних осіб і величезного масиву інформації, призначеної аж ніяк не для показушних прес-конференцій.


.

Не тільки тема замовників, а навіть тема мотивів скоєння злочину не розкрита. Водночас із наявних у мережі інтернет фрагментів підозри можна зрозуміти, що злочин скоєно «прибічниками панування білої раси» з метою «дестабілізації суспільної обстановки».Якось не дуже в’яжеться із переважно корисливими, шахрайськими мотивами в біографіях… 

Зате доволі очевидними виглядають мотиви порушення закону високоповажними  ньюсмейкерами: необхідно було продемонструвати результативність. Значимих для суспільства результатів роботи правоохоронних органів немає. Тому по гучній справі, що тягнеться три роки, брифінг традиційно замінив суд.

Найвищі посадові особи держави фактично заявили про вину підозрюваних навіть самим фактом своєї присутності на дивному заході. А ще розголошено інформацію, яка очевидно становить таємницю досудового розслідування.

Голова Нацполіції називає вбивство Шеремета «латентним злочином». Ех, латентні ви наші, горе з вами…

Телекартинка була ефектною, безперечно. А от ефект вийшов трохи не той, на який очікувала акторська трупа. Тепер чекаємо на вирок. Бажано, щоб його – законно, обґрунтовано і безсторонньо – все-таки виніс суд.    

 

Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter