Новости
Ракурс

«Піду на вибори, зіпсую бюлетень» – не тратьте, куме, сили…

«Піду на вибори, зіпсую бюлетень», – одна з найпоширеніших байок серед виборців, що за їх відсутності хтось «використає» їхній голос.

Пояснюю:


.

Перше й найголовніше: на вибори завжди ходить лише половина людей з правом голосу (явка коливається від 43 до 52 відсотків). Тому, якщо хтось захоче використати порожній бюлетень, то у їхньому розпорядженні є щонайменше половина.

Друге – крутити чудеса з бюлетенями можна, лише маючи повний контроль над ДВК. І тут найкраща новина: часи, коли монополія в комісіях належала одній політичній силі, давно спливли. Україна – не Росія і не Білорусь. Тут на виборах, особливо на місцевих, перетинаються інтереси сотень політичних сил та угрупувань. Кожен з них має своїх представників в комісіях, усі стежать одне за одним ретельніше, ніж свекруха за невісткою. Безконтрольно навіть чхнути важко.

І третє: зіпсовані бюлетені не враховуються при підбиванні підсумків голосування. Тобто жодним чином не впливають на вибори, хіба що підвищують показник явки.

Тому, якщо не маєте кандидатів, яких ви готові щиро підтримати й увзяти на себе відповідальність за свій вибір, то сидіть спокійнісінько дома. Або їдьте по гриби.

Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter