Новости
Ракурс

Чеченський фактор в Україні

Крім чеченців, які воюють на боці України, активну позицію займають і політичні лідери Чеченської Республіки Ічкерія, які вимушено залишили свою країну через російську окупацію.Зокрема про свою позицію уже заявили члени уряду Чеченської Республіки Ічкерія Ахьяд Ідігов, Муса Таіпов і Алла Дудаєва.


.

Нещодавно в Україну приїхав і син колишнього президента ЧРІ Аслана Масхадова Анзор Масхадов, який також намагається чимось допомогти Україні у війні з Росією.Незважаючи на розрізненість чеченського політичного середовища, робота над деокупацією Ічкеріі триває. Про це говорять практично усі, починаючи від рядових бійців, які воюють на боці України, і закінчуючи тими, хто представляє уряд ЧРІ.

Для України воля чеченського народу до звільнення від російської окупації має виняткововажливе значеня. У нинішній ситуаціі для українців чеченці це природні союзники, оскільки щодо Росії у нас є багато спільних інтересів.

Немає жодних сумнівів, що ослаблення Росії у війні з Україною може знову спонукати чеченців до боротьби за незалежність та виходу із складу Російськоі Федерації. І тут жоден «кадиров» чи «путін» не зможуть їх зупинити.

Звичайно, для реалізації таких масштабних державницьких амбіцій чеченцям не вистачає загальнонаціонального лідера масштабу Джохара Дудаєва, але в процесі боротьби за незалежність він обов‘язково з’явиться. Ітоді в Ічкеріі неодмінно почнуться процеси депутінізаціі і декадиризації, що в кінцевому результаті має завершитись звільненням чеченської нації від російської окупації та відродженням незалежної Чеченської Республіки Ічкерія.

Тепер декілька слів про те, як впливає чеченський фактор на нинішню ситуацію в Україні.

За підрахунками наших військових експертів, в самій Чечні і в районах, прилеглих до Північного Кавказу, Росія змушена тримати значну кількість військ, що не дає можливості використати їх у війні з Україною. Це десь близько 14 батальйонно-тактичних груп, до яких потрібно додати ще бійців Росгвардії та співробітників ФСБ Росії.

Очевидно, що ці цифри не ідутьу жодне порівняння з тією кількістю тік-токерів, яких Кадиров відправив на війну в Україну.З огляду на збільшення політичної активності лідерів чеченської нації не виключено, що успіхи України у війні з Російською Федерацією можуть спонукати народи Північного Кавказу і, зокрема чеченців, до нового етапу боротьби за незалежність ізвільнення від російської окупації, щосвоєю чергоютакож сприятимезавершенню війни в Україні і наблизить наш час перемоги над Російською Федерацією.

Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter