Минздрав пояснил, что означает внедрение е-рецепта
https://racurs.ua/n181562-minzdrav-poyasnil-chto-oznachaet-vnedrenie-e-recepta.htmlРакурсКерівництво української медицини пояснило, що означає впровадження е-рецепта. В МОЗ повідомили, що паперовий рецепт діятиме, безрецептурні ліки та надалі можна буде купити в аптеках.
Е-рецепт вводиться як додатковий документ і буде потрібен лише на рецептурні ліки. МОЗ не змінює перелік та умови відпуску ліків. Усі препарати, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, тепер можна буде придбати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом.
Для отримання електронного рецепта не потрібно мати декларацію з сімейним лікарем. Виписати рецепт на рецептурний препарат зможе будь-який лікар, який відповідає за ваше лікування.
На перехідному періоді впродовж воєнного стану аптеки зобовʼязані використовувати як електронні, так і паперові рецепти.
Як і раніше, можна буде отримати рекомендацію від фармацевта щодо безрецептурних аналогів ліків, які відпускаються за рецептом.
Під час воєнного стану аптеки продовжать продавати рецептурні препарати без необхідності у рецепті.
Це передбачено постановою Кабміну від 7 травня 2022 року. Виняток становлять лікарські засоби, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини тощо.
МОЗ підкреслює, що з 1 квітня перелік рецептурних препаратів залишається незмінним, але з’являється нова можливість отримати рецептурні препарати за допомогою е-рецепту.
Травневу постанову, за якою рецептурні препарати можна було продавати без рецепта під час воєнного стану, скасували в серпні.
Міністр Віктор Ляшко розповів, що у травні міністерство, зважаючи на війну і досить хаотичний стан, прибрало рецептурний відпуск повністю на всі ліки. За кілька місяців, коли логістика аптечних мереж покращилася, дію постанови скасували. Тобто зараз за рецептами продають 60% лікарських засобів — як і до 24 лютого.
Але МОЗ додало новий сервіс. З 1 квітня в аптеці можна буде отримати ліки не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. Відпуск ліків без рецептів дозволено лише на окупованих територіях або там, де ведуться бойові дії.