Новини
Ракурс

Нардепам не хочуть платити зарплату за дні блокування ВРУ — листування

20 лют 2013, 09:36

Про це йдеться в листі керівника апарату ВРУ Валентина Зайчука від 14 лютого ц. р. № 30336 до голів парламентських комітетів, які здійснюють облік робочого часу народних депутатів (лист є в розпорядженні «Ракурсу»).


.

У листі керівник апарату ВРУ нагадує, що «у дні, коли відкриття або проведення пленарних засідань (пленарного засідання) було унеможливлено через перешкоджання їх відкриттю чи проведенню народними депутатами України, відмітка щодо відпрацьованого часу до табеля обліку робочого часу не вноситься». При цьому як на нормативну основу В. Зайчук посилається на пункт 3 розпорядження голови ВРУ № 799 від 7 вересня 2009 року «Про порядок обліку робочого часу та нарахування заробітної плати народним депутатам України».

В. Зайчук наголосив, що зарплата нараховується на підставі табеля обліку робочого часу, і попросив врахувати пункт 3 згаданого розпорядження при поданні до бухгалтерії ВРУ такого табеля за лютий.

На свій лист керівник апарату вже встиг отримати ряд відповідей від голів комітетів, у яких, зокрема, зазначається, що робота нардепа не обмежується тільки участю в пленарних засіданнях ВРУ, а складається з участі в роботі органів ВРУ, до яких його обрано (комітетів, постійних і тимчасових комісій), депутатських фракцій і груп, а також із зустрічей з виборцями.

Деякі з голів комітетів, які представляють опозиційні фракції, взагалі поклали відповідальність за «простій» парламенту на провладну більшість, зауваживши, що «проведення пленарних засідань ВРУ унеможливлено не через перешкоджання їх проведенню, а тільки через небажання представників парламентської більшості дотримуватися конституційної вимоги — персонального голосування в парламенті». Вони наголошують, що не бачать «будь-яких підстав для ненарахування заробітної плати народним депутатам України за лютий 2013 року».

Однак останнє слово всеж таки залишається за керівником апарату ВРУ, який має вирішити, платити депутатам за «прогули» чи ні. Яким буде це рішення, стане відомо найближчим часом, коли депутати почнуть отримувати зарплату за лютий. Слід нагадати, що до спроб «покарати депутатів гривнею» з боку керівництва парламенту вдавалися й раніше. Але жодного разу вони не мали належної ефективності. Виникає запитання —чому? Тому що принципи для депутатів важливіші від зарплати чи тому що вони живуть не на одну зарплату?


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter