Новини
Ракурс

Гіпергідроз: як позбутися надмірного потовиділення

Ракурс: Які методики лікування гіпергідрозу існують та яка їх результативність?

О. Перехрест: Одним із методів лікування локального гіпергідрозу є внутрішньошкірні ін'єкції ботулотоксину препаратом Диспорт безпосередньо в проблемній зоні. Ця методика наразі досить затребувана, особливо при гіпергідрозі пахв, долонь. Мені дуже подобається результат. Потрібно відзначити, що процедура досить болюча. Це більше стосується стоп і долонь, адже анестезія наноситься під оклюзію (тобто поверхнево), але через щільність шкіри на цих ділянках знеболювальна речовина практично не діє.

Гіпергідроз долонь — проблема багатьох ділових чоловіків та жінок, тому деякі з них колють тільки праву руку — для рукостискання. Для знеболення можна зробити провідникову анестезію, але тоді якийсь час людина взагалі не відчуватиме кисть.

Ефект після процедури триває в середньому чотири-вісім місяців, але у декого зберігається і більше року. Цікавий факт, який відзначали багато пацієнтів: гіпергідроз повертається у менш інтенсивній формі, а після кількох сеансів приходить у норму.

Пахви найчастіше колють дівчата. Деякі намагаються зробити цю процедуру і без наявності гіпергідрозу. Цього робити не можна. Адже потіння — нормальна фізіологічна функція організму. Намагайтеся коригувати це звичайної гігієною. До речі, я закликаю всіх своїх пацієнтів не користуватися антиперспірантами. Солі алюмінію, що входять до їх складу, шкідливі для здоров'я, є дані, наприклад, про зв'язок цієї сполуки і хвороби Альцгеймера. Справа в тому, що тканина під пахвами дуже пухка, вона вбирає все в себе, мов губка. Я рекомендую користуватися просто сольовими дезодорантами, або використовувати дуже солоний розчин будь-якої солі — морської, кам'яної. Берете два ватних диски, змочуєте і вранці, поки чистите зуби, затискаєте під пахвами. Гіпертонічний розчин пригнічує ріст патогенної мікрофлори, яка і викликає запах. На протязі дня можна використовувати вологі серветки.

Ще один метод лікування гіпергідрозу — лазерний. У пахвову шкірно-жирову клітковину вводиться тонкий світловод, який і руйнує потові залози. Не раджу за одну процедуру руйнувати всі потові залози, хоча виробник і обіцяє це. Адже шкіру перегрівати не можна, це загрожує опіками. На сьогоднішній день ця методика є однією із найбезпечніших і дієвих у лікуванні гіпергідрозу.

Після процедури відзначається стійке зниження потовиділення. Побічним ефектом даного методу є деяке зниження чутливості оброблюваної зони. Лазерній методиці лікування гіпергідрозу не так багато років, тому ще досконально не вивчено, чи не відновлюються потові залози через тривалий час. Зі свого досвіду можу відзначити: поки що ніхто з пацієнтів вдруге не звертався.


.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter