Новини
Ракурс
Фото: pxhere.com

Як прискорити ефект від уколів ботоксу

25 жов 2018, 17:10

Вчені з Північно-Західного університету вперше провели дослідження, яке показало вплив спеціальних вправ для обличчя після уколу ботоксу. Як виявилося, вправи істотно прискорюють настання ефекту після уколу ботулотоксину.

Раніше лікарі рекомендували своїм пацієнтам робити після уколів ботоксу спеціальні вправи для обличчя. Однак згодом деякі косметологи припустили, що вправи не мають великого впливу, і поступово відмовилися від них. Тому вчені вирішили провести повноцінне дослідження, яке б підтвердило або спростувало користь подібних маніпуляцій.

В експерименті взяли участь 22 жінки, яким було зроблено уколи ботоксу з метою зменшити зморшки на лобі. Половину з них попросили виконати вправи протягом чотирьох годин після процедури, друга половина не робила нічого. Зокрема, перша група мала робити рухи бровами — підіймати вгору й нахмурюватися. Жінки виконували три підходи по 40 повторень з перервою в 10 хвилин. Шість місяців по тому, після того як ефект від уколу зійшов нанівець, учасницям дослідження провели повторну процедуру. Цього разу жінок поміняли місцями — вправи робила друга група, а перша ні.

 

І лікарі, і самі учасниці відзначили, що ефект від ботоксу проявлявся на повну силу через два-три дні у жінок, які виконували вправи, і через три-чотири дні у жінок, які їх не робили. Однак уже за два тижні жодної різниці між двома групами помітно не було. Також вправи не вплинули на тривалість ефекту від уколів. 68% учасниць експерименту вважають, що вправи допомагають розслабити м'язи, а тому прискорюють настання ефекту. 59% жінок знайшли вправи дуже простими для виконання.

Таким чином, дослідження показало, що завдяки вправам ефект від уколу ботулотоксину настає на один день раніше.

Переклад з англійської: Людмила КРИЛОВА

Джерело: https://www.eurekalert.org/pub_releases/2018-10/nu-fes102318.php


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter.