Ракурсhttps://racurs.ua/
Перелік заборонених слів як моральний фундамент суспільства
Регіонал збирається заборонити слово «свобода»
https://racurs.ua/ua/292-regional-zbyraietsya-zaboronyty-slovo-svoboda.htmlРакурсЗа словами Горохова, депутати від ВО «Свобода» дискредитують слово «свобода». «У сучасній Україні, на жаль, асоціативний ряд терміну «свобода» складається з визначень: «політична профанація», «агресивний націоналізм», «приниження ветеранів», «українські фашисти», — вважає політик. «Це не повинно стати національним стереотипом, похитнувши моральний підвалини суспільства», — пристрасно наголошує Горохов.
.
На жаль, щонайменше перше словосполучення («політична профанація») з асоціативного ряду пана Горохова можна віднести практично до кожної політичної сили в Україні. Щодо інших асоціацій, спричинених назвою ВО «Свобода», хтось буде сперечатися, хтось — ні, бо свободівський епатаж часто зашкалює, як би прикро це не було. Водночас ще можна було би заборонити вживати «всує», тобто в назвах політоб’єднань, такі слова як «Батьківщина», а також, безумовно, «удар» і «фронт» — як такі, що самою своєю назвою спонукатимуть громадян з багатим асоціативним рядом, наприклад, до насильницьких дій.
Але якщо вже взялися за «політичну філологію», то слід бути послідовними і заборонити використовувати в назвах політоб’єднань і слово «регіони». Через те, що в чималої кількості громадян також є свій, не менш емоційно насичений асоціативний ряд, що не має безпосереднього відношення власне до регіонів Української держави, а лише — до правлячої політичної сили. І ці асоціації так само здатні «похитнути моральні підвалини суспільства», де вони ще лишилися. Не менше, аніж девальвація слова «сім’я», яке вже стало загальновживаним, на жаль, далеко не в своєму споконвічному, майже сакральному сенсі, звичному для українців, а в «запозиченому» з італійської...
А Партію регіонів тоді можна було б назвати Партією провінцій — як варіант...