Новини
Ракурс

«Правий сектор»: усі розслідування, які проводитимуться зараз, будуть необ’єктивними

22 лют 2014, 20:37

Про це заявив голова Соціал-національної асамблеї (СНА) та речник «Правого сектору» Ігор Криворучко в інтерв'ю «Ракурсу».


.

Ракурс: Чи брав «Правий сектор» участь в обговоренні угоди між владою та опозицією, яку схвалювала Рада Майдану?

— Жодна з наших організацій, які входять до «Правого сектору», не брала участі в узгодженні домовленостей. Нас не запрошували. Рада Майдану нас просто ігнорує.

Ракурс: Втім, більшість вимог, які висував «Правий сектор» наприкінці січня, враховано в цій угоді, зокрема про конституційну реформу, припинення силових дій з боку влади, повну амністію для учасників протестів тощо.

— Вони виконуються дуже повільно. Крім того, амністія, наприклад, не враховує тих справ, які заводили на членів організації «Патріот України», що проходять за окремими статтями. Те саме стосується адвоката Андрія Дзиндзі Віктора Смалія, якого оформили за зовсім іншою статтею (Смалія звинувачують у замаху на суддю під час судового засідання з обрання запобіжного заходу активісту «Дорожнього контролю» Андрію Дзиндзі. —  Ред.). Так само дружина Олександра Данилюка (лідера «Спільної справи". - Ред.), якій підкинули наркотики.

Далі. Перевибори президента наприкінці цього року. Нас це теж не влаштовує. Ми вимагаємо провести дострокові вибори, перевибори президента і Верховної Ради, щонайменше через три місяці.

Ракурс: У заяві одного з лідерів «Правого сектору» Дмитра Яроша озвучено вимогу покарати керівників силових відомств та виконавців злочинних наказів, внаслідок яких було вбито українських громадян. Разом з тим, пункт 4 угоди передбачає розслідування нещодавніх актів насильства під спільним моніторингом влади, опозиції та Ради Європи.

— Усі розслідування, які проводитимуться зараз, будуть необ'єктивними. Ми вважаємо, що після перевиборів повинне розпочатися ще одне розслідування. Бо зараз високопосадовці шукатимуть преференцій, а не правди. Крім того, Європа завжди поводила себе щодо України по-зрадницьки.

Ракурс: Заборона КПУ і ПР є вашою суворою вимогою?

— Щодо КПУ однозачно, але щодо Партії регіонів, то це необов'язково має відбутися прямо зараз, бо може призвести до дестабілізації ситуації в Україні. Щодо Партії регіонів, то має бути не повна заборона їх як партії, а конкретні кримінальні справи проти причетних до злочинів. Необхідно провести особисту перевірку олігархів, які входять до ПР, та високопосадовців на причетність до злочинних дій, зокрема порушень прав людини, наказів про застосування зброї проти протестувальників, фінансування злочинних дій. Має бути проведене розслідування відповідно до чинного законодавства України, яке має виявити «сірих кардиналів».

Ракурс: Ви як і раніше бажаєте брати участь у переговорах між владою та опозицією, якщо буде порушено питання про нову угоду?

— Ми повинні брати участь у цих переговорах, тому що ми, власне, і робили цю революцію.

Ракурс: Європа, яка є учасником переговорів, засуджує насильство з обох сторін конфлікту. Як із цим бути?

— Насильство це, безумовно, завжди погано. Але Європа дуже довго заплющувала очі на те, що робиться в Україні, замість того, щоб вводити санкції. Насильство не було самоціллю, це була самооборона.

Ракурс: Кожна зі сторін насильства стверджує, що захищалася...

— Європа та опозиція навіть не намагаються запрошувати нас на переговори не тому, що ми пов'язані з насильством. Нас не запрошують, щоб мати змогу враховувати лише свої преференції. Наші вимоги не йдуть врозріз із загальнолюдськими нормами. Ми так само проти насильства, серед наших людей дуже багато поранених.

Ракурс: Чи означає заява Дмитра Яроша — «національна революція триває», що «Правий сектор» хоче відновити активні дії?

— Ми сподіваємося, що нам не доведеться відновлювати активні дії. Але в принципі революція відбувається через активні дії влади. Спочатку вона незаконно засудила «васильківських терористів», потім ухвалила якісь незрозумілі закони, побила беззбройних студентів.

Ракурс: В угоді зазначено, що вся незаконна зброя повинна бути здана в органи внутрішніх справ України протягом 24 годин з моменту набрання чинності угоди. Чи збирається «Правий сектор» здавати зброю, якщо вона в нього є?

— У нас немає жодної зброї. Є тільки підручні матеріали. Якщо це можна вважати озброєнням...

 

Підготувала Марина БЛУДША

 

Також читайте: Люстрація і реформа МВС — погляд зсередини системи


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter