«Іноді краще жувати»: в Мін’юсті відповіли на заяву РФ про відмову ЄСПЛ задовольнити запит Києва щодо моряків
https://racurs.ua/ua/n118507-inodi-krasche-juvaty-v-min-usti-vidpovily-na-zayavu-rf-pro-vidmovu-iespl-zadovolnyty-zapyt.htmlРакурсУкраїнський Мін’юст прокоментував заяву російських колег щодо рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), яке стосувалося полонених під час нападу у Керченській протоці українських моряків.
Офіційне тлумачення рішення повідомив 22 лютого у Фейсбук Іван Ліщина, заступник міністра юстиції України, уповноважений з питань Європейського суду з прав людини у Міністерстві юстиції України.
Міністерство юстиції РФ заявило, що ЄСПЛ буцімто відмовив Україні в задоволенні позову про надання медичної допомоги українським морякам. Росіяни повідомили, що запит української сторони грунтувався на інформації адвокатів і родичів моряків, які стверджують, що стан здоров’я трьох з них вимагає спеціалізованої допомоги.
«Як кажуть, не Іванов, а Рабінович, не 10 тисяч, а 10 рублів, не в „Спортлото“, а в преферанс і не виграв, а програв», — іронізував на ці слова російської юстиції Ліщина.
За його словами, 4 грудня 2018 року ЄСПЛ за заявою Мін’юсту України виніс рішення про застосування заходів попереднього характеру, яким зобов’язав уряд РФ «забезпечити належне медичне лікування тим ув’язненим українським військово-морським службовцям, хто потребує цього, у тому числі тих, хто був поранений».
Росіяни 10 та 19 грудня зверталися до ЄСПЛ із заявами про скасування цього рішення, які були відхилені.
15 лютого 2019 року міністерство звернулося до ЄСПЛ із додатковою заявою, у якій надало суду нову інформацію щодо медичного стану трьох поранених українських моряків. Мін’юст звертав увагу ЄСПЛ на те, що їхнє переведення до СІЗО «Лєфортово» ускладнює надання медичної допомоги. Уряд України просив суд дати інструкції уряду РФ перевести моряків до спеціалізованих медустанов.
ЄСПЛ у відповідь зазначив, що нове клопотання українців відповідає тому, що подавалося 28 листопада 2019 року, й охоплюється вказівками, які суд надав 4 грудня.
Ліщина пояснив, що ЄСПЛ цим формулюванням повідомив, що йому не треба додатково вказувати росіянам на необхідність надання пораненим морякам відповідної допомоги, зокрема в спеціалізованих медустановах. Уряд РФ зобов’язаний це зробити на підставі попереднього рішення ЄСПЛ.