Ракурсhttps://racurs.ua/
Головні новини за 21 березня. Фото: RFI
Головні новини за 21 березня: Гриб виступив з останнім словом, а ЄСПЛ розширив поняття геноциду
https://racurs.ua/ua/n119721-golovni-novyny-za-21-bereznya-gryb-vystupyv-z-ostannim-slovom-a-iespl-rozshyryv-ponyattya-genocydu.htmlРакурсСьогодні, 21 березня, Кабінет міністрів України подовжив контракт з Андрієм Коболєвим та повідомив його умови. До 1 січня 2020 року повинен бути сформований відокремлений оператор української газотранспортної системи, розмір видобутку газу повинен складати щонайменше 18,2 куб. газу, а також необхідно подати оновлений фінансовий план компанії. У разі невиконання умов контракту Коболєв може позбутися посади.
.
У Ростові-на-Доні відбулося останнє засідання у справі українця Павла Гриба, на якому він виступив з останнім словом. У своїй промові він відкинув усі звинувачення, а також назвав співробітників ФСБ злочинцями. Він також звернувся до інших українських полонених та побажав їм пройти усі випробування із гідністю.
Сьогодні також кандидат у президенти та шоумен Володимир Зеленський повідомив, на які поступки він міг би піти у питаннях повернення Криму та Донбасу. Так, Зеленський погоджується зважати на певні культурно-мовні особливості регіону. Утім, він зазначив, що ці регіони матимуть більше свобод та прав у складі України, ніж в Росії.
Віце-спікер Ірина Геращенко наголосила на відсутності належної активності щодо забезпечення прав українських військовополонених та політв’язнів з боку міжнародних організацій, таких як Червоний Хрест. Політик зазначає, що про них міжнародні організації «забули». Також Геращенко повідомила, що Червоний Хрест жодного разу не мав доступу до заручників на тимчасово окупованих територіях України.
Європейський суд з прав людини своїм рішенням дозволив розширити термін «геноцид». Це сталося в рамках розгляду справи «Дрелінгас проти Литви». Згідно з рішенням ЄСПЛ, геноцидом вважається не лише винищення групи людей за національною, етнічною, расовою та релігійною ознаками, але й за соціальними та політичними уподобаннями. Таким чином, дії радянської влади націлені на винищення партизан можуть підпадати під нове визначення геноциду.