Зеленський провів дивну ротацію в Нацраді з телерадіомовлення, щоб викинути з неї неугодних — Вятрович
https://racurs.ua/ua/n134741-zelenskyy-proviv-dyvnu-rotaciu-v-nacradi-z-teleradiomovlennya-schob-vykynuty-z-neyi-neugodnyh.htmlРакурсПрезидент Володимир Зеленський 4−5 березня провів ротацію членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, які працюють у цьому органі за квотою глави держави. Спочатку він звільнив з Нацради чотирьох осіб, а наступного дня двох з них призначив знову.
Нардеп від «Європейської солідарності» Володимир Вятрович вважає, що у такий спосіб президент позбавився двох членів контролюючого органу, які «стояли на позиціях захисту українського інформаційного простору».
Йдеться про Сергія Костинського і Уляну Фещук. Чотирма указами 4 березня президент дострокове припинив повноваження Уляни Фещук, Валентина Зіневича, Сергія Костинського і Валентина Коваля.
Відповідно до п. 9 ч. 1, ч. 4 ст. 8, ч. 5 ст. 16 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», — так Зеленський в указах пояснює причину звільнення.
Відзначимо, що, наприклад, ч. 5 ст. 16 згаданого закону означає, що «у разі незадовільної оцінки діяльності члена (членів) Національної ради за результатами розгляду звіту президент України як суб'єкт призначення може достроково припинити повноваження члена (членів) Національної ради з частини складу Національної ради, призначеної ним».
Однак вже 5 березня Зіневича та Коваля президент знову увів до складу Нацради.
Зеленський не лише замінив «нові обличчя» в своєму уряді старих кадрів режиму Януковича, але й зробив ще один крок до встановлення особистого контролю над телерадіопростором, — написав нардеп у Фейсбук.
Вятрович вважає, що ротація здійснювалася лише для того, щоб «викинути з Нацради Костинського та Фещук, які стояли на позиціях захисту українського інформаційного простору».
Нацрада з питань ТБ і радіомовлення — орган, який видає й продовжує ліцензії телеканалам і радіостанціям ірегулює український телерадіопростір. Загалом у ній вісім членів — по чотири від президента і Верховної Ради.