Коронавірус в Україні: вартість лікування одного хворого на COVID-19 становить 5−10 тис. грн
https://racurs.ua/ua/n136125-koronavirus-v-ukrayini-vartist-likuvannya-odnogo-hvorogo-na-covid-19-stanovyt-5-10-tys-grn.htmlРакурсКоронавірус обходиться занадто дорого для України. Крім введення карантину, який негативно позначається на економіці країни, вартість лікування хворих в українських лікарнях обходиться не дешево. За скромними підрахунками медиків, на лікування лише одного хворого на коронавірус доводиться витрачати від п’яти до десяти тис. грн.
Таку суму озвучив головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк у коментарі «Укрінформу».
Залежно від тяжкості перебігу хвороби сума лікування може варіюватися.
Заступник голови правління Українського медичного товариства Костянтин Надутий заявив, що вартість лікування одного хворого на коронавірус у день складає приблизно одну тис. грн. У цю суму входять ліки, крапельниці і трубки на випадок підключення до апарату штучної вентиляції легенів. Якщо випадок не дуже важкий, то денна вартість лікування становить близько 600−700 грн, повідомляє «Страна».
З урахуванням того, що тривалість стаціонарного лікування коронавірусу становить не менше десяти днів, то доведеться заплатити близько шести-семи тис. грн. Ця цифра може бути більшою.
Вартість добового лікування коронавірусу може варіюватися від декількох сотень гривень до кількох тисяч гривень. Все залежить від тяжкості хвороби. У вартість лікування входять антибіотики, препарати для інтоксикації організму, медикаменти для симптоматичного лікування, а також підключення до апарату ШВЛ у важких випадках.
У разі дуже важкого випадку необхідна екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО). Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко уточнив, що таких апаратів в Україні всього 15 штук. Наразі до двох із них підключені важкі пацієнти в Олександрівській лікарні.
Вартість витратних матеріалів для такого обладнання становить три-п'ять тис. євро на добу. Поки для пацієнтів підключення безкоштовне, але лікарі не можуть сказати, як буде далі. З урахуванням того, що на ЕКМО важкий пацієнт може перебувати протягом місяця, тільки одних витратних матеріалів необхідно на 90 тис. євро.
Глава Національної медичної палати Сергій Кравченко заявив, що фінансування інфекційних лікарень не поліпшилося, незважаючи на коронавірус. За його словами, «держава фактично самоусунулася, тому платити за лікування доведеться пацієнтам».
Незважаючи на старання українських лікарів, рівень смертності від коронавірусу в Україні залишається високим. Станом на вчорашній вечір в країні зафіксовано 20 смертей від COVID-19. Вилікувалися від смертельної недуги 13 пацієнтів.
Всього в Україні станом на 22.00 1 квітня підтверджено 794 випадки зараження на коронавірус. За 1 квітня в Україні зафіксовано 125 нових випадків зараження.