Ракурсhttps://racurs.ua/
Російська пропаганда. Фото: Иносми
Російську пропаганду дослідили США — які зроблено висновки
https://racurs.ua/ua/n142132-rosiysku-propagandu-doslidyly-ssha-yaki-zrobleno-vysnovky.htmlРакурсРосійська пропаганда буде жорстко контролюватися Державним департаментом Сполучених Штатів Америки (США). Наразі там представили 77 сторінок дослідження з назвою «Основи російської екосистеми дезінформації і пропаганди».
.
Це набір ресурсів, які використовуються Росію для того, щоби поширювати свої наративи. Про це стало відомо із дослідження, яке провели в Держдепі.
Повідомляється, що Росія використовує платформи зв’язку для того, щоб поширити помилкові наративи серед населення. У звіті опублікували основні джерела та канали російської пропаганди.
Основними розповсюджувачами пропаганди є:
- офіційні урядові ресурси (прес-служби Кремля, урядові акаунти в соцмережах);
- міжнародне теле- і радіомовлення за державний кошт (державні ЗМІ, міжнародні соціокультурні інститути);
- розвиток проксі-ресурсів (мовні центри);
- використання соцмереж як зброї;
- дезінформація в кіберпросторі.
Зазначається, що представники Кремля фінансують ці джерела інформації та займаються їх розвитком.
Звіт у Держдепі опублікували для підвищення обізнаності про російську загрозу. У США планують налагодити міжнародний діалог з іншими державами для протидії агресивній пропаганді РФ.
Велику увагу у звіті присвятили хвилі дезінформації, яка направлена проти України. У Держдепі привели у приклад діяльність ресурсу News Front, на блокування якого реагувало російське Міністерство закордонних справ (МЗС).
Також у Держдепі пропонують нагороду до 10 млн дол. за встановлення або виявлення зловмисників, які втручаються у вибори в США, діючи за розпорядженням іноземних урядів.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в соціальній мережі Фейсбук дослідники німецького видання Spiegel та американського аналітичного центру Atlantic Council виявили масштабну мережу пов’язаних між собою фейкових акаунтів, котрі займалися поширенням пропаганди в понад 30 країнах світу. Боти цієї мережі видавали себе за військових, правоохоронців, працівників туристичної індустрії.