Дуже схожу на нашу галактику виявили за 12 млрд світлових років від Землі (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n142452-duje-shoju-na-nashu-galaktyku-vyyavyly-za-12-mlrd-svitlovyh-rokiv-vid-zemli-foto.htmlРакурсГалактику, яка є дуже схожою на Чумацький шлях, виявили учені на відстані 12 млрд світлових років від Землі. Ця віддалена галактика отримала назву SPT0418−47. Вона має форму диску та опуклість у центрі.
Оскільки через обмеження швидкості світла ми бачимо віддалені об'єкти у космосі такими, якими вони були, коли їх залишило світло, ця знахідка означає, що вже 12 млрд років тому існували структури, які ми спостерігаємо в нашій галактиці, повідомляє видання New Atlas.
Тобто, зазначають учені, SPT0418−47 є досить розвиненою для свого «юного» на той час віку.
Тоді Всесвіту було лише близько 1,4 млрд років. Досі вважалося, що галактики в той час ще повинні були бути бурхливими та хаотичними, а не такими структурованими, як Чумацький шлях сьогодні.
Це відкриття являє собою прорив у питанні утворення галактик, показуючи, що структури, які ми спостерігаємо в сусідніх спіральних галактиках і в нашому Чумацькому шляху, вже були 12 млрд років тому, — наголошують дослідники.
Втім, учені вважають, що за час, який світлу від SPT0418−47 довелося витратити, щоб дістатися до Землі, ця галактика значно змінилася й перетворилася на еліптичну галактику, яка більше нагадує скошену сферу, зірки в якій утворюються не дуже швидко.
Розпізнати структуру цієї галактики було досить непросто. Річ у тім, що на такій відстані світло від галактик, як правило, дуже слабке, а в цьому випадку ситуація ще й ускладнювалася через силу тяжіння набагато ближчої галактики, яка викликала явище, відоме як «гравітаційне лінзування».
В результаті SPT0418−47 виглядала як кільце і ученим довелося реконструювати її справжню форму за допомогою комп’ютерного моделювання.
Нагадаємо, торік учені встановили, що наша галактика «викрала» у сусідньої кілька крихітних галактик-супутників.