Ракурсhttps://racurs.ua/
Шостий день протестів у Білорусі: страйкують метро, АЕС, лікарі і музиканти, фото — tut.by
Шостий день протестів у Білорусі: страйкують метро, АЕС, лікарі і музиканти (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n142469-shostyy-den-protestiv-u-bilorusi-straykuut-metro-aes-likari-i-muzykanty-foto-video.htmlРакурсПротести у Білорусі тривають вже шостий день. Якщо у попередні дні опозиційні настрої виливалися в основному у створення людських ланцюгів солідарності, то два дні поспіль в країні почалися масові страйки.
.
14 серпня страйкує ще більша кількість підприємств: одні припинили роботу на кілька годин, на інших відбуваються мітинги.
Страйкує декілька десятків заводів і фабрик, медики, працівники культури, жінки, а також працівники метро, Білоруської атомної електростанції. На вулицю вийшли навіть співробітники Мінської філармонії. Вранці 14 серпня вони вишикувалися біля філармонії в ланцюг солідарності і проти насильства. Перехожі дякували музикнатам за громадянську позицію.
В Гродно протестує меблева фабрика, «Хімволокно», в Островці розпочинається страйк на Білоруській АЕС. Долучилися до протесту працівники БМЗ зі Жлобино, що в Гомельській області.
У Мінську страйкують медики, електротехнічний завод ім. В. І. Козлова, а також працівники ТЕЦ-4 і метро. Відео очевидці публікують в соцмережах. Протестувальники скандують: «Іди!».
На акцію протесту також вийшли медики міських лікарень в Мінську. На «Гродно Азоті» працівники вимагають від влади випустити всіх затриманих ув’язнених. До них прийшов мер міста.
П’ятий день масових протестних акцій, спровокованих незгодою їх учасників з офіційними підсумками виборів президента. На цей раз основні їхні гасла були спрямовані проти насильства. Як і напередодні, міліція і військові утрималися від жорсткого розгону. Про масові затримання також не повідомлялося. Крім того, декілька представників міліції вибачилися за насильство.
Більшість акцій проходили в форматі «ланцюгів солідарності» — демонстранти і робітники заводів шикувалися в живі ланцюги з білими квітами або кульками і плакатами на підтримку жертв міліцейського насильства.