Чи можна викидати трудові книжки — пояснення нового закону
https://racurs.ua/ua/n151633-chy-mojna-vykydaty-trudovi-knyjky-poyasnennya-novogo-zakonu.htmlРакурсТрудове законодавство в Україні є спадщиною Радянського Союзу — глобально воно не змінювалося з 1971 року, коли прийняли Кодекс законів про працю.
Через 50 років більшість положень кодексу вже застаріли, але замість того, щоб прийняти новий сучасний кодекс, Верховна Рада вносить зміни в старий. На цей раз зміни торкнулися трудових книжок і порядку звільнення.
З 10 червня 2021 року Україна перейде на електронний облік трудової діяльності. Інформація про трудову діяльність буде розміщуватися в реєстрі застрахованих осіб державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
На кожного працівника в реєстрі заводитиметься окрема електронна картка, яка буде включати інформацію про прийом на роботу, звання, категорії, ранги, а також про причини звільнення.
Але не варто викидати свою трудову книжку — за бажанням працівника роботодавець може вносити інформацію і в неї. Якщо ж у співробітника немає трудової книжки, то за його бажанням роботодавець буде зобов’язаний її завести.
На вимогу працівника, роботодавець також буде зобов’язаний внести в трудову книжку записи про прийом на роботу, звільнення та заохочення, навіть якщо трудова буде зберігатися у працівника.
Також зміни торкнуться і порядку звільнення. Тепер в день звільнення працівнику необхідно буде видати на руки наказ про звільнення і розрахунок.
Раніше, в день звільнення, роботодавець був зобов’язаний видати працівникові трудову книжку і розрахунок, а наказ — тільки за бажанням працівника.
Закон України № 1217-IX, який передбачає зазначені зміни до КЗпП, опублікований 10 березня 2021 року і набуває чинності через три місяці.
Нагадаємо, цифрові трудові книжки узаконили у Верховній Раді. Нардепи 5 лютого ухвалили закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».