Коломойський заздрить — депутати влаштували спам-атаку на податковий закон
https://racurs.ua/ua/n157503-kolomoyskyy-zazdryt-deputaty-vlashtuvaly-spam-ataku-na-podatkovyy-zakon.htmlРакурсДо так званого ресурсно-податкового законопроекту № 5600, який передбачає збільшення ставок низки податків, в тому числі і для корпорацій олігархів, народні депутати подали декілька тисяч правок.
Як повідомив народний депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк, на податковий комітет станом на 15 липня зайшло 3 тис. поправок до законопроекту від депутатів. Уранці 16 липня Желєзняк написав про понад 10 тис. поправок.
Це друга подібна спам-атака поправками до законопроектів. Перша була обкатана депутатами Ігоря Коломойського — у квітні 2020 року нардепи подали 16 тис. правок до антиколомойського законопроекту про банки. Тоді правки мали на меті довести ситуацію до абсурду і зірвати прийняття закону, який забороняв повертати йому «Приватбанк».
Окрім ренти на руду, проголосований у першому читанні закон № 5600 повертає акциз в розмірі 3,2% на продаж електроенергії за зеленим тарифом і значно збільшує екологічні податки. Рінат Ахметов є власником найбільших сонячних та вітрових станцій і водночас власником найбрудніших підприємств України.
15 липня Верховна Рада прийняла Бюджетну декларацію, яка серед іншого передбачає введення податкових змін, які пропонує закон № 5600, за рахунок чого державний бюджет з 2022 року буде щорічно отримувати додаткові 34,1 млрд грн.
Якщо податково-ресурсний закон ухвалять в другому читанні восени, то нові ставки не можуть почати діяти відразу. Це буде порушення принципу стабільності податкового законодавства, який вписано в ст.4 Податкового кодексу: «зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки».
1 липня Рада підтримала у першому читанні законопроект № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
Він передбачає:
- збільшення на 5% ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку (крім ставок за викиди двоокису вуглецю у повітря стаціонарними джерелами забруднення, за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти та за розміщення малонебезпечних нетоксичних відходів гірничої промисловості) та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням індексу споживчих цін за 2020 рік;
- ставки рентної плати за користування надрами у цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів хочуть збільшити на 14,5%.
- автори закон хочуть змінити підходи до визначення одиниці виміру ставки акцизного податку на пиво. Діючу ставку акцизу за 1 л пива хочуть замінити на ставку за 1 л 100% спирту.