По-дружньому трусимо США і ФРН — Київ «вибиває" гарантії по «Північному потоку»
https://racurs.ua/ua/n160244-po-drujnomu-trusymo-ssha-i-frn-kyyiv-vybyvaie-garantiyi-po-pivnichnomu-potoku.htmlРакурсУкраїна здійснює «виключно дружній тиск» на партнерів, щоб завадити запуску російського газогону «Північний потік-2». Київ терміново вимагає в партнерів, аби обіцянки щодо протидії «Газпрому» мають перерости у конкретні гарантії.
Про це очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Дмитро Кулеба заявив на брифінгу 16 вересня.
Він нагадав, що останніми днями дипломати проявляли «серйозну активність» на треку «Північного потоку-2″.
Ми трусимо наших партнерів і вимагаємо, що час від слів переходити до конкретних дій, від запевнень до конкретних гарантій, — сказав Кулеба.
Він нагадав про переговори, які відбулися цього тижня у Києві зі старшим радником Державного департаменту США з питань енергетичної безпеки Амосом Хохштайном і держсекретарем Міністерства енергетики Німеччини.
Станом на зараз позиція України залишається незмінною, але Кулеба відзначив, що партнери чують Київ.
Ми їм говоримо, є пропозиції, які ми вносимо, але рішення ще не ухвалені. Ми будемо продовжувати переговори, продовжувати такий виключно дружній тиск на партнерів, — сказав Кулеба.
Міністр нагадав про газовий шантаж, який здійснює Росія щодо Європи, каталізуючи стрибок цін на газ на європейському ринку.
Кулеба вважає, що РФ давно накручує ціну на газ і створює ажіотаж на ринку, тому США і Берліну треба діяти вже сьогодні, а обіцянки щодо протидії «Північному потоку-2» мають перерости у конкретні гарантії.
У середу в Києві відбулись перемовини у рамках німецько-українського енергетичного партнерства. Українська сторона на переговорах підняла тему сертифікації Nord Stream AG, продовження транзиту та довгострокових контрактів з європейськими компаніями.
Україна готова вести перемовини про продовження транзитного контракту з «Газпромом», але саме по собі це продовження не є гарантією збереження транзиту через Україну. Про ці перемовини було домовлено ще під час візиту української делегації у липні до ФРН. Також про ці перемовини домовлялись у рамках трьохсторонніх перемовин (Україна-Німеччина-США).
Не виключено, що до кінця місяця може відбутись ще один круглий стіл.
«Газпром» повідомив про завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2» вранці 10 вересня.
У той же час, «потік» поки не буде запущений в експлуатацію. Оператору все ще необхідний попередній дозвіл німецького регулятора, який в даний час розглядає заявку Nord Stream 2 на отримання статусу незалежного оператора системи передачі.
Зауважимо, що, за словами канцлера ФРН Ангели Меркель, уряд Німеччини підтримує проект «Північний потік-2», але при цьому бачить своє завдання в збереженні транзиту газу через Україну.